VIDEOLUGU: Lõuna-Eesti andis pilvepiiril Tartule truudusvande

Arved Breidaks
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kakskümmend Lõuna-Eesti omavalitsusjuhti tungles esmaspäeva ennelõunal Suure Munamäe vaatetorni kitsukesel platvormil, et anda oma valla või linna nimel allkiri toetamaks Tartu püüdlusi saada Euroopa kultuuripealinnaks 2024.

«Head sõbrad, ajalooline hetk,» kuulutas Tartu linnapea Urmas Klaas allkirjatseremooniat sisse juhatades. «Suure Munamäe tornis sõlmivad Lõuna-Eesti omavalitsused koostöölepingu selleks, et Tartu koos Lõuna-Eestiga võiks olla Euroopa kultuuripealinn aastal 2024.»

Üksteise järel andsid Klaasi pilgu all oma allkirja Võru, Valga, Põlva, Viljandi ja Tartu maakonna omavalitsusjuhid, kes loodavad, et Tartu edust lõikab kasu kogu Lõuna-Eesti. Tehingu kinnituseks löödi kokku klaase mustsõstramahlaga.

Euroopa kultuuripealinnaks kandideerivad üheskoos Põlva maakonna, Võru maakonna, Valga maakonna, Tartu maakonna omavalitsused ning Viljandi ja Tartu linn.

Milline Eesti linn võidab 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna tiitli, selgub augustis. Konkursi lõppvooru jõudnud Eesti linnadelt Narvalt ja Tartult oodatakse lõplikku taotlust ehk kandidatuuriraamatut 1. augustiks.

26.-27. augustini külastab lõppvooru jõudnud linnasid Euroopa kultuuripealinnade žürii. 28. augustil kaitsevad linnade esitlusmeeskonnad rahvusvahelise žürii ees oma lõppvooru taotlusi, misjärel žürii kuulutab välja 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna tiitli võitja.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles