Tavaraja hõbe- ja pronksmedal jäid Eestisse

LEPM
Pildil medalid võitnud Maria Eller ja Olle Ilmar Jaama.
Pildil medalid võitnud Maria Eller ja Olle Ilmar Jaama. Foto: Reigo Teervalt.

Täna Tehvandil toimunud koolinoorte orienteerumise MMi tavaraja hõbeda sai nooremas koondiste vanuserühmas Maria Eller. Poiste nooremas koondiste vanuserühmas jooksis end pronksmedalile Olle Ilmar Jaama.

Tavaraja nooremas vanuserühmas tuli tüdrukute koondiste arvestuses võitjaks belglanna Tille De Smul ajaga 30:11, eestlanna kaotas Smulile 48 sekundit. Kolmanda koha saavutas poolatar Iga Müller (31:08).

“Tehniliselt jäin jooksuga rahule, aga jooksukiirust oleks võinud rohkem olla,” ütles Eller pärast võistlust.

Tavaraja nooremate poiste koondiste arvestuses läks võit Hispaaniasse, kus kiireima jooksu tegi Aimar Urguizo ajaga 27:43. Teisele kohale jäänud Ukraina noormees Danylo Dvornikov kaotas hispaanlasele nelja minuti ja kümne sekundiga. Kolmanda koha saavutas Olle Ilmar Jaama, kes kaotas teisele kohale tulnud ukrainlasele vaid 14 sekundit.

Jaama sõnul olid Tehvandi tõusud korralikud ja rada küllalt tehniline. “Tegin kohe alguses ühe suurema vea, mille tõttu kaotasin ligi kaks minutit. Raja teises pooles püüdsin endast kõik anda ja õnneks tasuses see ära,” rääkis ta.

Vanemas tüdrukute koondiste arvestuses oli kiireim soomlanna Melina Lahdenperä, kiireima Eesti tüdrukuna saabus seitsmendana finišisse Lorely Kõrvel.

Vanemate poiste koondiste arvestuses läks võit Slovakkia noormehele Adam Jonasele, parima eestlasena oli 13. finišis Sander Pritsik.

Koolide arvestuses olid eestlastest tublimad Loerly Kõrvel (7.koht), Sander Pritsik (13. koht), Artur Michelson ja Birgit Rõõm (14. koht) ning Kaspar Päärson (46. koht).

Homme ootab kõiki noori ees Tartus toimub kultuuripäev, mil 23 riigi noored külastavad Ahhaa teaduskeskust. Päeva teises pooles leiab Tartu Maaülikooli spordihoones aset rahvuste õhtu, kus erinevate etteastetega tutvustatakse oma riigi kombeid ja tavasid.