Võru spordikool tuli üle aastate meistriks

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Võru spordikooli võidukad noored .
Võru spordikooli võidukad noored . Foto: Külli Leola

Kaks päeva, viis meeskonda, kümme põnevat ja tasavägist mängu, üks meister. Põnevate mängude kokkuvõttes krooniti Võru maakonna meistriks võrkpallis Võru spordikool. Hõbemedalid läksid Oravale ja pronksid Barrusele.

Võru spordikool alustas Võrumaa meistrivõistlusi Orava vastu 1 : 3 kaotusega. Seoses uuenenud koosseisuga läks aega oma mängu ja mootori käimasaamisega.

Spordikooli esindusvõistkonna treener Sten Maask tundis siis murdekohta. «Teiseks mänguks oli meil juba endal mängujaotus selgem ning kindel plaan paigas. Teadsime, et vastased on kõik tugevad ning läksime riskipiiril serviga mängima, mis ennast kindlasti õigustas, tasuks 3 : 1 võit Barruse üle.»

«Teist päeva alustasime sarnaselt ning tuli 3 : 1 võit Rantipoli üle. Viimases mängus, kus Männiokka võistkonnal enam suurt püüda polnud, vormistati kindel 3 : 0 võit. Siis oli meie töö tehtud ja jäi vaid loota, et Barrus võidab 3 : 1 või 3 : 0 Oravat. Nii ka juhtus ja üle aastate on taas Võru spordikool Võrumaa meister.»

Treener Maask jäi näidatud mänguga väga rahule. «Võistkond mängis terve turniiri väga südikalt ja võitluslikult. Suutsime hoida oma servi ohtlikuna ja vastuvõtu terve turniiri jooksul heal tasemel, sealt edasi ka rünnaku. Samuti tegime ilmselt oma parima turniiri kaitsemängu osas, kus iga palli eest võideldi ja kohati isegi väga raskeid palle enne põrandat üles toodi. Ilus lõpp saalihooaja võistlustele.»

Võru spordikooli esindusvõistkonda kuulusid Tanel Peelo, Martin Pekka, Hannes Eskla, Robin Järg, Priit Tigane, Henrich Tuvik, Tarvo Täht (parim mängija), Franco Taaber. Puudusid Jasper Frey, kes esindas samal ajal omavanuseliste noormeeste Eesti koondist, ja Lauri Lehiste, kes oli reisil, kuid terve hooaja on nad siiski võistkonnaga koos trenni rassinud ja olulised lülid. Võidukaid noormehi on treeninud läbi aastate Sten Maask, Timo Kuus, Aksel Saal ja Marko Mett. 

Tagasi üles