Mari Kalkun esineb festivalil orkestriga

Mari Kalkun üllatab publikut.

FOTO: Mihkel Maripuu/Postimees/Scanpix

Viljandi pärimusmuusika festivali programmi on lisandunud Tiibeti mantralaulik Drukmo Gyal Dakini, aga ka spetsiaalselt festivaliks kokku tulevad kooslused Eesti artistidest: Lepaseree koos trummar Reigo Ahvenaga, Mari Kalkun koos VHK keelpilliorkestri ning dirigent Rasmus Puuriga, Indrek Koff ja Katariin Raska.

Programmijuht Tarmo Noormaa sõnul tasub neljapäeval, 25. juulil kohal olla juba seetõttu, et üles astub spetsiaalselt festivaliks kokku tulnud tugevate Lõuna-Eesti juurtega kooslus Lepaseree ja Reigo Ahven. «Terane silm märkab, et tegemist on sisuliselt meie festivali legendi – Vägilaste – koosseisuga, vanade sõpradega on aga liitunud tutvustamist mittevajav rütmivõlur Reigo Ahven.»

Mari Kalkun on muusik, kes festivalil üles astunud nii solistina kui ansamblites. Sel aastal üllatab Võrumaa laulja aga publikut, astudes 27. juulil üles koos orkestriga. «Mari lugudele on loonud seaded dirigent Rasmus Puur ning publiku ette jõuab see kõik koos VHK keelpilliorkestriga. Kahtlemata on tegu festivali kõrghetkega,» lisas Noormaa.

Reedel ja pühapäeval Aidas esinev Drukmo Gyal Dakini on Tiibeti mantralaulik, kes pärit võimsast joogide sugupuust.

Lisaks kuuleb kirjanikust-tõlkijast ning parmu- ja torupillimängijast koosnevat duot. Indrek Koff ja Katariin Raska on näpanud lugusid vähemalt kümne rahva tagant ja tahavad need nüüd laiali jagada. Juhan Uppin astub festivalil üles juba uues staatuses, kandes vabariigi pillimehe tiitlit. Festivalilt ei puudu ka Naised Köögis, Väikeste Lõõtspillide Ühing, Untsakad, Päri Päri, Angus, Mäeotsa Kapell ning Ando ja Sõbrad. Programmi on tulemas veel täiendusi. 

Tagasi üles