Põlva keskväljakul tähistatakse Euroopa päeva

Põlva keskväljakul peetakse Euroopa päeva.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Teisipäeval tähistatakse Põlva keskväljakul Euroopa päeva. Tänavused Euroopa päeva üritused on pühendatud Euroopa Parlamendi valimistele ning Eesti Euroopa Liitu kuulumise 15. aastapäevale.

ERRi ekraanilt tuttava saate "Reis ümber Eesti" eriformaadis kohtutakse Euroopa Parlamenti pürgivate kandidaatidega. Vestluse vahepeal teeb muusikat ansambel Supernova ning pärast saateformaadis kohtumise lõppu teeb Ivo Linna koos Antti Kammistega ja bändiga Supernova pooletunnise muusikalise etteaste.

Publik saab osaleda "Aasta valija" väljaselgitamisel ja paljudes lahedates viktoriinides. Lastele on eraldi mänguala ning sünnipäevapeole kohaselt pakutakse priimasid pannkooke!

Euroopa päeva ürituse korraldavad Euroopa Komisjoni Eesti esindus ja Euroopa Parlamendi büroo Eestis, Riigi Tugiteenuste Keskus ja Europe Directi Põlvamaa teabekeskus. Ürituse programm on osalejatele tasuta.

Euroopa päeva tähistatakse 9. mail. Sel päeval 1950. aastal pidas Prantsusmaa välisminister Robert Schuman Pariisis kõne, kus esitas idee asuda Euroopas tegema uut liiki poliitilist koostööd, mis muudaks sõja Euroopa rahvaste vahel mõeldamatuks.

Ta nägi ette institutsiooni loomist, mis ühendaks ning juhiks söe- ja terasetootmist Euroopas. Vähem kui aasta pärast kirjutatigi alla sellise organisatsiooni asutamise lepingule ning algas Euroopa riikide majanduslik ja poliitiline lõimumine. Schumani ettepanekut peetakse praeguse Euroopa Liidu alguseks.

Euroopa päeva tähistatakse 1.-12. maini kümnes linnas üle Eesti. 

Tagasi üles