Elary Talu võitis lausvihmas enduuro Eesti MV teise etapi

Maaliliste Leigo järvede ümbruses peetud võistlus polnud kergete killast.
Maaliliste Leigo järvede ümbruses peetud võistlus polnud kergete killast. Foto: Helen Urbanik/Arengu Kirjastus

Eenduuro Eesti meistrivõistluste teise etapi Valgamaal Leigo järvede ääres võitis Elary Talu.

«Homme tuleb ilus ilm,» lubas Leigo enduurosprindi korraldaja Riho Kollist autasustamisel. Nagu tavaks saanud, sadas seegi kord tugevalt, mis muutis savipinnasele maha märgitud 14-kilomeetrise raja ülilibedaks.

«Kõik kohad olid siiski läbitavad,» nentis üldarvestuse kolmas Priit Palatu Sõmerpalu motoklubist. Kõik osalejad, sealhulgas tüdrukud läbisid kavas olnud viis ringi ning rada pidas lõpuni vastu.

Kui päeva esimeses pooles läks väikese eduga juhtima Sõmerpalu motoklubi esindaja Veiko Rääts, siis pärast viiendat ringi oli kiireima ajaga 32.15,3 finišis siiski tema Euroopa meistrivõistlustel osalev klubikaaslane Elary Talu. Rääts kaotas 15,4 ja Palatu veidi vähem kui kahe minutiga. Ühtlasi teenis Talu ka Honda välja pandud, laupäeval alanud Estonian Enduro Weekendi kaksikürituse üldvõitja preemia 250 eurot.