Kevadkoputustega kogusid tudengid 69 292 eurot

Kevadkoputusel osalejad Tallinnas FOTO: Sos Lasteküla

FOTO: SOS Lasteküla

Laupäeval üle Eesti lahkete inimeste ustele koputanud 250 Southwestern Advantage Eesti programmi tudengit kogusid ühe päevaga 69 292 eurot, mis on kõigi aegade rekordtulemus.

«Aitäh kõikidele annetajatele, kes avasid oma ukse ja südame ning aitasid tudengitel teha teoks suure unistuse: annetada perest eraldamisohus laste toetamiseks 69 292 eurot,» ütles SOS Lasteküla tegevjuht Margus Oro. «Lisaks rekordilisele rahasummale said tudengid laupäevase aktsiooni käigus hulgaliselt häid emotsioone, mis näitab kõnekalt, et eestimaalased on hoolivad, mõistvad ning väga erilised inimesed.»

Esialgsetel andmetel koguti kokku 69 292 eurot, millest 52 712 koguti sularahas, 13 070 eurot telefoni teel ning 3510 eurot kanti otse Lasteküla pangakontodele.

Lahked eestimaalased pakkusid üliõpilastele laupäevase aktsiooni käigus sooja suppi ja teed, tihti kutsuti tuppa perega koos sööma ja jooma, üks tudeng sai annetajalt kingituseks sooja salli. Üks tore annetaja hakkas ka ise aktsioonile kaasa aitama, helistades oma naabrite uksekella. Palju tudengeid lahkus perede juurest soojade kallistuste ja kiidusõnadega, et noored tegelevad väga õige asjaga.

«Kevadkoputus on ideaalne tõestus sellest, kui palju on võimalik ühe päevaga korda saata. Osalesin Kevadkoputusel juba kolmandat korda ja teadsin, mida oodata. See, et päevaga leian 96 annetajat, üllatas mind ennastki. Olen koputanud Ameerikas enam kui 9000 uksele ja ütlen, et eestlased on samamoodi lahked ja avatud, kui ise tore olla. Hoolimata muutlikust ilmast nautisin päeva ja ühel hetkel mõistsin, et kui mul see kogumine nii hästi välja tuleb, ei tohi ma koju minna enne, kui kell saab kümme. Just seda ma tegingi." kommenteeris Mihkel Muinasmaa, kes oli ühtlasi üks tublimaid rahakogujaid tänavusel Kevadkoputusel.

Tudengid kogusid annetusi peretugevdusprogrammi avamiseks Viljandi vallas. Eesmärk on, et lapsed ei satuks lastekülla, vaid saaksid kasvada oma bioloogiliste vanemate juures armastavas kodus. Kõige lihtsamalt öeldes õpetab peretugevdusprogramm ehk ennetustegevus keerulisse olukorda sattunud vanematele, kuidas lastekasvatamise ning igapäevaeluga paremini toime tulla. Töö läheb Viljandis käima juba 13. mail.

Igakevadine heategevusaktsioon Kevadkoputus sai teoks 13. korda. Ustele koputavad tudengid sõidavad suvel Ameerikasse hariduslikke raamatuid müüma ning sel moel oma õpinguteks raha koguma. LEPM

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles