R, 2.06.2023

Õpilasfirmade konkurss tõi lõunaeestlastele rohkesti tunnustust

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Twitter
Comments
Teine koht läks ettevõttele Imelõõr Põlva gümnaasiumist, mis valmistab kohalikust pilliroost biolagunevaid joogikõrsi.
Teine koht läks ettevõttele Imelõõr Põlva gümnaasiumist, mis valmistab kohalikust pilliroost biolagunevaid joogikõrsi. Foto: Junior Achievement Eesti

Täna selgus 2019. aasta Eesti parim õpilasfirma, milleks osutus juukse viimistlus- ja hooldustooteid valmistav õpilasfirma Brand Tartu Hugo Treffneri gümnaasiumist. Teine koht läks ettevõttele Imelõõr Põlva gümnaasiumist, mis valmistab kohalikust pilliroost biolagunevaid joogikõrsi.

Võistluse žürii hinnangul olid kõik finalistid väga tugevad ja lõpliku valikut oli väga keeruline teha, kuid lõpuks sai otsustavaks õpilasfirma Brand suurim potentsiaal läbi lüüa ka globaalsel turul ja eriti Skandinaavias.

Teine koht läks ettevõttele Imelõõr Põlva gümnaasiumist, mis valmistab kohalikust pilliroost biolagunevaid joogikõrsi. Kolmanda pälvis pulga otsas olevaid käsitöökohukesi tootev Glaze Tallinna 21. Koolist. Rahvahääletusel pälvis enim toetust vanniteed tootev Laguun Kuristiku Gümnaasiumist.

Lisaks jagati välja ka mitmed eriauhinnad:

Edu ja Tegu nutika probleemlahenduse preemia – KIFT wallets (Gustav Adolfi Gümnaasium)

Manpower eripreemia “Ready to Work” eripreemia “ – Borto (Tallinna 21. Kool)

Innove tulevikufirma eripreemia – SunBull (Tallinna Lilleküla Gümnaasium)

Coca-Cola jätkusuutlikkuse preemia – C-bag (Hugo Treffneri Gümnaasium)

UC-Rendi eripreemia – Susle (Viljandi Gümnaasium)

Toiduvaldkonna eripreemia  -Vemps (Võru Gümnaasium)

Toiduvaldkonna eripreemia sai Vemps Võru gümnaasiumist.
Toiduvaldkonna eripreemia sai Vemps Võru gümnaasiumist. Foto: Junior Achievement Eesti

Eesti aasta mentor 2019 on Maaja Toomet, kes on Põlva gümnaasiumi keemiaõpetajana toetanud ja aidanud sealseid õpilasfirmasid toodete väljatöötamisel ja arendamisel. Temalt on abi saanud tänavused finalistid: pulkdeodorante pakkuv õpilasfirma Ihupixie, kuivšampooni pakkuv õpilasfirma Tahpoon ja Võrtsjärve pilliroost joogikõrsi valmistav õpilasfirma Imelõõr.

Aasta ettevõtlusõpetaja 2019 on Marek Mekk, kes sel aastal juhendab nelja õpilas- ja minifirmat Hargla põhikoolis, Valga gümnaasiumis ja Valga noortekeskuses Tankla. "Marek suudab innustada ja motiveerida iga rüblikut ning tuua oma juhendatud noortest välja parima. Ta on tõeline Valgamaa sool, kes aitab õpilasfirmasid ja õpetajad üle Eesti," märkis Junior Achievement Eesti direktor Kersti Loor.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles