Sisukord
Paberleht
Postimees

Istutamis­hooaeg kogub hoogu

3 min lugemist
  • Aiapidajate üks lemmiklilli on võõrasema, mis talub ka mõõdukaid miinuskraade.
  • Räpina aianduskoolis käib praegu sadu inimesi päevas endale taimi hankimas.
  • Konkurentsi pakuvad kohalikele kasvatajatele ketipoed ja välismaalt tulevad taimed.
Räpina aianduskooli õppemajandi juht Urmas Roht tõdes, et võõrasema on esimene, mis kevadel potipõllumeeste seas loosi läheb. Seda saab varakult välja istutada, sest taim kannatab välja kuni neli-viis miinuskraadi.» FOTO: Arved Breidaks

Aianduses on kätte jõudnud kõrghooaeg, istandustes käivad praegu iga päev sajad kliendid. Räpina aianduskooli õppemajandi juht Urmas Roht rääkis, et koduaia kaunistajate kurvastuseks on mõnigi lillesort praegu juba läbi müüdud. Jätkuvalt on aga suur huvi pirni- ja õunapuude ning sõstrapõõsaste vastu, mille vilju kasutavad väiketootjad ka kodumaise siidri ja mahla valmistamiseks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Aiandis on kõrghooaeg tõesti käes, ostjaid käib iga päev vähemalt 30–40, nädalalõppudel rohkemgi,» lausus Roht. «Aiandushuvi on Lõuna-Eestis aastatega kasvanud. Tunda on, et inimesed on hakanud oma koduümbrust rohkem korrastama. Kodukaunistamise ideid süstitakse neisse järjest rohkem. Ka uusarendused teevad juba ehituse käigus hoonete ümber korraliku haljastuse.»

Aianduspealinnas käib nii väikeseid aiandushuvilisi kui ka kliente, kes ostavad näiteks 400 puud korraga. «Selliste koguste puhul käib jutt tootmisaedade rajamisest siidri või mahla valmistamiseks,» ütles Roht.

25.05.2020 28.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto