L, 1.04.2023

PALJU ÕNNE! Võrumaa perekond nimetati Eesti Aasta Suurpereks

Arved Breidaks
, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Aasta suurpereks nimetatud perekond Soon oma koduõuel.
Aasta suurpereks nimetatud perekond Soon oma koduõuel. Foto: Arvo Meeks / LEPM

Eesti Lasterikaste Perede Liit kuulutas traditsioonilisel Suurperepäeval Eesti Aasta Suurpereks Võru vallas Kärgula külas elava kuueliikmelise perekonna Soon, kuhu kuuluvad pereema Katrin, isa Mihkel ning lapsed Madli (12), Joonas (9), Jürgen (8) ja Anni (10 kuud).

«Väga hea meel on. See on ju väga suur tunnustus,» ütles pereema Katrin Soon Lõuna-Eesti Postimehele. «Tean oma tutvusringkonnast palju suuri peresid, kes on nii ägedad ja lastele pühendunud, et neid kõiki ühekaupa ära tunnustada ei jõuakski. See on üldine väärtuste fookusse toomine.»

Eesti Lasterikaste Perede Liidu ja Bigbanki koostöös kümnendat korda toimuvale Aasta Suurpere konkursile esitati kokku 30 kandidaatperet.

Konkursi võitjaks tunnistatud perekond Soon on Kärgula külas viimase tosina aasta jooksul järk-järgult ühisel jõul korda teinud vana talumaja. Kärgulasse kolis pere 2007. aastal Tartust, kus Katrin ja Mihkel ülikooli ajal tutvusid ja 2006. aastal abiellusid.

Igapäevaselt on bioloogi haridusega pereisa Mihkel ametis oma töökojas pillide valmistamisega. Tema erialaks on väikekannelde ning hiiu-rootsi kannelde valmistamine ja hooldamine. «Mulle väga meeldib muusika ja see on minu viis muusikat luua,» ütles Mihkel Soon.

Pereema Katrini põhitööks on praegu kümnekuuse Anni eest hoolitsemine, kuid muidu töötab ta lasteaiaõpetajana Parksepas asuvas waldorf-lasteaias Terve Pere Aed. Lisaks on etnomusikoloogi haridusega Katrin osaline kandlemuusikat tegevas ansamblis Trio Soon/Piho/Lepasson ning praegu lapsepuhkusel olles õpib ülikoolis eripedagoogikat.

Tiitliga Aasta Suurpere 2019 kaasneb Bigbanki välja antav rahaline preemia summas 7000 eurot.

Lähemalt saad Aasta Suurpere elust ja tegemistest lugeda esmaspäevasest Lõuna-Eesti Postimehest!

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Märksõnad
Tagasi üles