Mees ähvardas oma elukaaslast lapse nähes noaga

FOTO: Arvo Meeks

Valgas mõisteti vangi mees, kes ähvardas elukaaslast lapse nähes kööginoaga tappa.

Intsident juhtus 12. aprillil Tõrvas. Kella 13.30 paiku vehkis alkoholijoobes 28-aastane mees oma elukaaslase ja viieaastase lapse ees kööginoaga ja ähvardas, et kui naine ei hakka kirja panema lapse kasvatamise päevaplaani, võtab ta käsile muud meetodid.

Juhtumit arutati 14. aprillil Valga kohtumajas. Kohus märkis, et elukaaslasel oli põhjust arvata, et mees viib ähvardused täide, kuna ta on alkoholijoobes ettearvamatu käitumisega. Kohus mõistis mehe süüdi tapmisega ähvardamises, kui on olnud alust karta ähvarduse täideviimist.

Meest on varasemalt vägivaldse käitumise eest karistatud. Mullu mais karistati teda noaga ähvardamise ning novembris elukaaslase füüsilise väärkohtlemise eest.

Kohus karistas meest kuuekuulise vangistusega ning kuna sellele liitus varasema karistuse ärakandmata osa, jäi lõplikuks karistuseks 11 kuud ja üks päev vangistust. Kohus märkis, et mehe puhul esineb tema eelnevaid karistusi arvestades reaalne oht, et ta võib vahistamata jätmisel asuda panema toime uusi isikuvastaseid kuritegusid. Kohtu hinnangul esines ka oht, et ta võib asuda talle määratud vangistuse kandmisest kõrvale hoidma. Seetõttu vahistati mees kohtusaalis.

Sundraha ja riigi õigusabi tasuna tuleb mehel tasuda 553,80 eurot. 

Tagasi üles