Vallajuhtide käitumine tekitas volinikes kahtluse palgahääletuse mõjutamisest
Volikogu liikmetele jäi mulje, et neid filmitakse ja pildistatakse.

  • Volinikele jäi mulje, et vallavalitsuse kolm liiget filmivad ja pildistavad neid
  • Volinikud kahtlustavad, et see oli katse vallajuhi palga määramist mõjutada.
  • Vallavanema palgaga on seotud ka asejuhtide palgad.
  • Filmimist vallavalitsuse liikmed eitavad, pildistamist kinnitas üks.

Valga vallavalitsuse liikmed Arno Uprus (vasakult), Viktor Mägi ja Jüri Konrad kinnitasid, et ei üritanud kedagi mõjutada. Samuti lükkavad Uprus ja Konrad ümber nii filmimise kui pildistamise.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Viimasel Valga vallavolikogu istungil jäi osadele volinikele mulje, et kolm vallavalitsuse liiget filmivad ja pildistavad vallavanema palka puudutava eelnõu arutelu ning see võis olla katse hääletust mõjutada. Mõjutamise lükkavad kõik kolm vallavalitsuse liiget ümber, pildistamist kinnitas neist üks.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Istungil tuli arutusele ja hääletusele punkt, mis oleks määranud vallavanema palgaks 2,5 Eesti keskmist palka nagu see on Otepääl ja Tõrvas. Osa saadikuid oli palga põhimõtete muutmise vastu, põhjendustena toodi nii seda, et palk on juba piisavalt kõrge kui seda, et volikogu kaotaks edaspidi palga üle kontrolli.

Arutelu ajal aga häiris osa saadikuid keskerakondlastest asevallavanemate Jüri Konradi ja Viktor Mägi ning vallahoolduse teenistuse juhataja ja vallavalitsuse liikme Arno Upruse tegevus, kuna nad hoidsid pikalt enda ees oma telefone, mis nägi välja, nagu nad filmiks ja pildistaks volikogu tegevust. Palga üle hääletamise ajaks palus Reformierakondlane Lauri Drubinš kõrvalistel isikutel delikaatse teema tõttu saalist lahkuda. Eelnõu kukkus arutelule järgnenud hääletusel läbi.

Tagasi üles