K, 7.06.2023

Venemaalt saabunud veisekorjus hulbib juba kaks nädalat supelrannas

Tiit Loim
, reporter
Facebook Twitter
Comments 6
Veisekorjus on kaks nädalat olnud Peipsi rannas Räpina vallas Pedaspää ja Meerapalu küla piiril.
Veisekorjus on kaks nädalat olnud Peipsi rannas Räpina vallas Pedaspää ja Meerapalu küla piiril. Foto: Indrek Sarapuu / Lõuna-Eesti Postimees

Räpina vallas Peipsi rannas häirib kohalikke seal juba kaks nädalat hulpinud Herefordi tõugu veise surnukeha. Eestist Venemaale müüdud ja nüüd ringiga tagasi jõudnud veis on sinna nii kauaks jäänud segaduse tõttu asjaajamisel.

Veis asub rannavees veebruaris värskelt moodustatud Pedaspää ning Meerapalu küla piiril. Varasemalt oli ajalooline Pedaspää osa Meerapalu külast. Ajaloolise küla taastamise eest seisnud Heiki Tootsi saavutuse kõrval on aga praegu murekohaks kahe küla piiril supelrannas nädalaid hulpiv korjus.

«Inetu lugu. Inimesed on pahased, et rohelised puukallistajad on kõik aktiivsed sõna võtma, aga kui on konkreetselt tarvis keskkonnaprobleeme lahendada, siis on kõik põõsas ja kadunud. Vald on teadlik, keskkonnainspektsioon on teadlik, aga loom on ikkagi seal ja laguneb. Kui ilmad soojemaks lähevad, on tõesti probleem. Ranna puhtuse seisukohalt on see ka oluline,» ütles kohalik elanik Heiki Toots.

Facebook Twitter
Comments 6

Märksõnad

Tagasi üles