Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Aasta õpetajaks pürgib rekordiline arv kandidaate

Põlva gümnaasiumi ettevõtluse ja majanduseõpetuse õpetaja Kaia Tamm kandideeris mullu aasta gümnaasiumiõpetaja tiitlile. FOTO: Haridus- Ja Teadusministeerium FOTO: Haridus- ja teadusministeerium

Aasta õpetaja 2019 konkursile esitati 13 kategoorias kokku 1389 kandidaati, mis on rekordiline tulemus. Valgamaalt laekus vastavasisulisi ettepanekuid 28, Võrumaalt 26 ja Põlvamaalt 25. Eelmisel korral esitati kõigist kolmest maakonnast rohkem ettepankuid.

Sarnaselt varasematele aastatele esitati enim kandidaate lasteaiaõpetaja (244) ja klassiõpetaja (205) kategoorias. Varasemast märkimisväärselt rohkem esitati kandidaate õppeasutuse juhi ja tugispetsialisti kategoorias.

Nii Võru- kui Põlvamaalt esitati kõige enam hoopis aasta põhikooli aineõpetaja tiitli kandidaate: kummastki maakonnast 7. Valgamaalt aga laekus enim kandidatuure ehk 7 aasta lasteaiaõpetaja tiitlile. Võrumaal soovitakse tunnustada kuut ning Põlvamaal nelja lasteaiaõpetajat.

Esimese astme komisjonid esitavad finalistid riiklikule hariduspreemiate komisjonile, mis selgitab välja kõikide kategooriate laureaadid. Auhinnad antakse üle Aasta Õpetaja galal «Eestimaa õpib ja tänab» 5. oktoobril Jõhvi kontserdimajas, mis kantakse otse üle Eesti Televisioonis. Sündmuse korraldavad haridus- ja teadusministeerium, Eesti Haridustöötajate Liit ja SA Innove.

Tagasi üles
Back