Valija Valgas: oleks õigem, kui Euroopa Liit ühtselt edasi läheks

Täna algas Euroopa Parlamendi valimiste eelhääletamine. Valga jaoskonnas oli olukord pärastlõunal rahulik.
 

Kella kolmveerand üheks pärastlõunal oli Valga kultuurikeskuses asuvas valimisjaoskonnas hääle andnud 12 inimest. Valimiskomisjoni esimees Tõnis Lass ütles, et kuigi võrreldes Riigikogu valmistega on huvi tagasihoidlikum, on valima jõudnud väga erinevaid inimesi. «Huvi on nii kohapealt kui kaugemalt, nii noori kui vanu.»

Valgas pikalt perearstina töötanud Külli Laugesaar andis oma hääle Keskerakonna kandidaat Igor Gräzinile, kes on välja käinud idee moodustada Valga ja Valka ühine omavalitsus. «Tema on selle Valga teemaga tegelenud,» põhjendas Laugesaar.

Laugesaar loodab, et Gräzin Euroopas Eesti huvide eest seisaks. Euroopa senise kursi jätkamise ja paremäärmusluse tõusu temaatika kohta ütles ta, et riikide koostöö peab jätkuma. «Päris nii ei saa olla, et olen ainult Eesti ja teen, mis mina tahan. Oleks ikka õigem, kui Euroopa Liit ühtselt edasi läheks. Ma ei tea, kas Suurbritannia eraldiminek on neile kasulik või mis seal on, nad ei tea isegi, mis nad tahavad. Et rahva arvamust küsida, on ka muidugi õige. Aga selleks, et arvamust küsida, peaksin ma olema asjast hästi teadlik. Võib-olla vahel tuleb ka usaldada neid, keda me oleme valinud, et nad teavad neid asju.»

Samas jaoskonnas hääle andnud Luule Krüüner valis samuti Keskerakonda. «Nende poolt olen eluaeg hääletanud.» Kandidaati ei soovinud ta avaldada.

EKRE seisukohti Krüüner ei poolda. «Olen väga pettunud, et Keskerakond EKREga valitsuse tegi. Mulle ei meeldi kaks inimest sealt eesotsast, nende väljaütlemised. Eriti noor Helme tundub väga uhke iseloomuga olevat.»

Maakonnakeskuste valimisjaoskondades saavad hääletada kõik hääleõiguslikud isikud sõltumata oma elukohast. Perioodil 16.05.2019–19.05.2019 toimub eelhääletamine riigi valimisteenistuse määratud valimisjaoskonnas. Valga vallas on selleks määratud valimisjaoskond nr 1.

Kõikides Valga valla valimisjaoskondades toimub eelhääletamine perioodil 20.05.2019–22.05.2019.

Valimispäeval 26. mail 2019 saab iga hääleõiguslik isik hääletada vaid oma elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles