On nad spioonid või poliitilised põgenikud?
Kaitsevärvi riides külmrelvadega üle piiri tulnud vene mehed äratasid kangeid kahtlusi

  • Kaks vene meest palus poliitilist varjupaika
  • Meeste päritolu tekitas tugevaid kahtlusi
  • Varjupaiga saamise asjaolud on salastatud

Andrei ja Denis tulid üle piiri mitte kaugel mullu kevadel valmis saanud uuest piirilõigust.

FOTO: Arved Breidaks

Seljas eraldusmärkideta laigulised militaarrõivad, enesekaitseks taktikalised noad, torkenaasklid ja pipragaas, otsivad kaks Venemaalt Eestisse imbunud meest piiriäärses Sirgova külas lähenevat mootorimürinat kuuldes võsastikus varju. Kui Eesti piirivalve nad leiab, meenutavad piiririkkujad pigem kurikuulsaid Krimmi «rohelisi mehikesi» kui tagakiusatud põgenikke, kellena nad end kohe esitlevad.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Mullu 23. augustil kell 15.37 registreerib Eesti piirivalve seiresüsteem Setomaa vallas piiririkkumise suunaga Venemaalt Eestisse. See ei ole iseenesest väga üllatav, sest idanaabri juures on alles kuu aega tagasi lõppenud jalgpalli MM, mille järellainetuses jõuab Eesti rohelisele piirile kümneid Euroopa poole teel olevaid õnneotsijaid.

Ent sel korral pole piiririkkujateks Aasiast või Aafrikast pärit illegaalid. Kaks vene meest on tulnud üle kontrolljoone kohas, kus lõppeb mullu kevadel valminud uus, topelttaraga piirilõik ja redutavad piiriposti nr 158 lähistel võsas. Siis käib aga kõik väga kähku.

Tagasi üles