Võrust pärit dirigent on murdnud ennast maailmalavadele

  • Dirigent ei ole oma kodulinna unustanud.
  • Lisaks dirigendiametile on mees ka produtsent.
  • Erki Pehk soovib kunagi endale päris oma ooperiteatrimaja.

Vabakutseline dirigent ja produtsent Erki Pehk on kindel, et hea kunstilise vedurina suudaks ta luua maailmatasemel ooperiteatrimaja. «Tean detailideni, mida üks muusikateater tähendab.»

FOTO: Sille Annuk

Üks-kaks-kolm, üks-kaks kolm ja tarantataa! Jäi meelde? Teeme uuesti! Nii juhendab dirigent Erki Pehk Vanemuise väikeses majas «Aida» proovi, et juba järgmisel päeval Verdi ooperiga publiku ette astuda. Päev hiljem sõidab mees juba Kaunasesse, kus ootavad ees järgmised lavastuse ettevalmistused. Ja nii riigist riiki kulgeb dirigendi elu juba mitu aastat. Erki Pehk on Võrust pärit dirigent, kes ennast järjepideva tööga maailma kontserdi- ja teatrilavadele murdnud. Siiski hoiab ta silma peal ka oma sünnilinna tegemistel.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«Olen Võru poiss ja oskan siiamaani tsipa võro kiilt,» räägib Pehk. Ja lisab, et praegu pole ta kodukandi murdes just eriti palju juttu puhuda saanud ja see kipub meelest minema. Hoopis rohkem on vaja inglise ja vene keelt. Nendes keeltes saab ta enda sõnul hakkama peaaegu iga riigi muusikutega.

Dirigendipisik televiisori vahendusel

Tagasi üles