Nöhvik meelitab pidevalt muutuva menüüga

Siim Saavik
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Andres ja Deivi Kõverik avasid Tõrvas kohviku Nöhvik, mille menüüst leiab ainult värskest toorainest tehtud toite.
Andres ja Deivi Kõverik avasid Tõrvas kohviku Nöhvik, mille menüüst leiab ainult värskest toorainest tehtud toite. Foto: Siim Saavik

Tõrva keskväljaku kõrval Kevade tänaval avati kohvik Nöhvik, kus menüü vahetub vastavalt sellele, milliseid koostisosasid parajasti võtta on. Põhiline on, et kogu tooraine oleks värske. Sama kehtib jookide kohta: pakimahladele ja karastusjookidele Nöhvikus kohta ei ole.

Kohvikut veavad abielupaar Andres ja Deivi Kõverik, kes on põlised tõrvakad ja soovisid kodulinnas ise endale tööandjateks hakata. Andres Kõverik on töötanud kokana 15 aastat ja valmistanud süüa mitmes restoranis üle Eesti. «Olen ikka harjutanud jah,» lisas ta.

Mõte kohvik teha tekkis juba viis-kuus aastat tagasi, aga sobivaid ruume polnud toona võtta. Nüüd saadi ruumid puhtjuhuslikult Deivi Kõveriku ema käest, kes peab samas majas mööblipoodi Vintage Studio.

Tagasi üles