Võrukad orienteerusid kõige paremini

Naiste arvestuses tuli Võru klubile kaks medalit: kulla võitis Laura Joonas, pronksi Marianne Haug. Teiseks tuli Evely Kaasiku. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Esimesed tänavused Eesti meistrimedalid orienteerumises jagati välja Elva lähistel Vitipalus.

Naiste põhiklassi 4,2 kilomeetri pikkusele rajale startis 28 naist ja meeste 5,3 kilomeetri pikkusele rajale 37 meest.

Naiste konkurentsis tegi tehniliselt parima soorituse Laura Joonas orienteerumisklubist Võru. Ettevaatliku alguse järel püüdis ta raja avakolmandiku lõpul kinni Evely Kaasiku klubist JOKA. Duo püsis suuremate vääratusteta koos lõpuni ning noppis kulla ja hõbeda. Pronksmedali võitis Joonase klubikaaslane Marianne Haug.

«Teades, et tegemist on tehniliselt väga keerulise maastikuga, kus kõik otsustab kaardilugemisoskus, olin äärmiselt keskendunud reljeefilugemisele ja suutsin vigu vältida. Tänane medal on alles mu esimene lühirajalt, ehkki teistelt distantsidelt olen võitnud kokku 15 medalit,» rääkis Joonas.

Meeste põhiklassis oli võistlus tasavägisem ning käis võrumaalastest vendade Lauri ja Timo Silla vahel. Mõlemad esindavad kaitsejõudude spordiklubi. Poole rajani juhtis noorem vend Lauri, kuid teises pooles oli Timo tempo pisut kõrgem: ta läks juhtima ja hakkas edu kasvatama. Finišiks oli Timo edu venna ees 37 sekundit. Pronksi noppis Kristo Heinmann orienteerumisklubist Peko.

Juunioridest tulid Eesti meistriteks Kristel Kõivo (OK Peko) ja Kaarel Vesilind (SRD).

Teateorienteerumises astusid 25-kraadises leitsakus tiitlikaitsjatena võistlustulle 20 naiskonna konkurentsis orienteerumisklubi Võru I naiskond ja 30 meeskonna konkurentsis kaitsejõudude spordiklubi meeskond. Naiste võistluse esimese vahetuse lõpetas liidrina Piibe Tammemäe (SK 100), temast neli sekundit jäi maha Eesti parim suusaorienteeruja Daisy Kudre (Peko II). Kolm minutit hiljem jõudis teatevahetusse tiitlikaitsja OK Võru I naiskond, kus avavahetust jooksis Kerstin Uiboupin.

Teises vahetuses tõstis väga kindla ja kiire jooksu teinud Marianne Haug võrukad liidripositsioonile. Kolmandas vahetuses näitas head vormi Laura Joonas, kes tõi Võru I naiskonna kindlale kullale.

Ka meestevõistluses asus tiitlikaitsja võistlust juhtima teises vahetuses, kui jooksmas oli Lauri Sild, kes oli teatevahetuse saanud Rain Eensaarelt 8. kohal, liidritest maas 5.24. Timo Sild sai kolmandas vahetuses metsa juba enam kui 3,5minutilise eduga ning kasvatas finišiks Kaitsejõudude SK edu hõbeda võitnud Rakvere OK ees 7.45ni. Pronksile tuli Värska OK Peko meeskond koosseisus Gion Schnyder, Reigo Teervalt ning Kristo Heinmann.

Nädalavahetusel toimuvad Rõuges Balti meistrivõistlused, kus Eesti on väljas suure koondisega.