Fotod: Missos kihutasid veoautod

Tomi Saluveer

Laupäeval sõideti Võrumaal Misso krossirajal Liqui Moly Eesti veoautokrossi meistrivõistluste teine etapp. Misso rada võõrustas  meistrivõistlusi esmakordselt.

Võistluse tegi omapärasemaks asjaolu, et Misso rajast väga suur osa on kaetud asfaldiga, mis tähendab et paljud sõitjad tulid rajale tavalisest madalamate ja siledamate rehvidega. Misso võistlusrada asub Riia-Pihkva maantee ääres, Pööni kõrtsi kõrval, Missokülä külas.

Klassi GAZ 51 võitis Andre Mõttus (A1M), talle järgnes Marko Tiinas (Ligur Racing) ja lätlane Bruno Leimanis (Melatlux).

Klassi GAZ 53 finaali võitis Toomas Repp (Ligur Racing), teine oli Mait Mäesaar (A1M) ja kolmas Rainer Vissel (A1M).

Veobagi Super klassi tuli võitjaks Andres Lohuväli (MTÜ Tikkri Motosport), teiseks jäi Marksu Häidberg (A1M) ja kolmandaks klubikaaslane Marek Leegiste.

Eesti meistrivõistlused autokrossis korraldatakse Eesti Autospordi Liidu ja EAL Veoautokomitee poolt mitmeetapilise rahvusliku seeria võistlusena.

Meistrivõistlused koosnevad kuuest etapist, ralliveokeid võib tänavu näha veel 22. juunil Võrumaal Hinsal ja 21. septembril Varstus.