Baltimaade jõuproovi Rõuges võitis Eesti

Lõuna-Eesti Postimees
Meeste arvestuses kuulus teatejooksu võit Eesti 1. meeskonnale, kus jooksid Kristo Heinmann (vasakult), Timo Sild ja Lauri Sild. sander Lembra / Eesti Orienteerumisliit Foto: Sander Lembra/Eesti Orienteerumisliit

Eestlased võitsid orienteerumise Balti meistrivõistluste teatejooksudes kaks kulda ja kolm pronksi ning kindlustasid Eestile üldvõidu.

Võrumaal Rõuges peetud orienteerumisjooksu Balti meistrivõistluste avapäeva järel kolmas olnud Eesti võitis põhiklasside teatejooksud ja saavutas kahe päeva kokkuvõttes üldvõidu napi 27-punktise eduga Leedu ja Läti koondiste ees.

Naiste teatejooksus andis avavahetust jooksnud võrulanna Laura Joonas teate klubikaaslasele Marianne Haugile üle teisena, vahe liidri Leeduga oli 11 sekundit. Haug tõstis Eesti liidriks. Ankruvahetuses püüdis Gabija Ražaityte Leedu 1. võistkonnast rajal küll Evely Kaasiku kinni, kuid eestlanna kiirem lõpp tõi Eesti üle finišijoone 22 sekundit varem. Pronksi sai Eesti 2. naiskond: Kerstin Uiboupin, Eleri Hirv ja Annika Rihma.

Meeste seas võitis Eesti 1. meeskond, kus jooksid Kristo Heinmann ning Võrumaalt pärit vennad Timo Sild ja Lauri Sild. Sealjuures jooksid nii Timo kui Lauri välja oma vahetuse kiireima aja. Eesti 2. meeskond koosseisus Sergei Rjabõshkin, Peeter Pihl ja Põlvamaalt pärit Sander Vaher sai neljanda koha.

Noorteklassides võitis Eesti pronksid M16 ja M20 arvestuses. Nooremate poiste võistkonnas hoidsid Jürgen Joonas, Mihkel Mahla ja Olle Ilmar Jaama stabiilselt kolmandat kohta. M20 arvestuses sekkus Eesti medaliheitlusesse viimases vahetuses, kui Kaarel Vesilind tõstis meeskonna kuuendalt kohalt pronksile. Tiimis jooksid veel Andres Rõõm ja Hando Allmann.

Ligi 500 võistlejat Rõugesse toonud võistlused korraldas orienteerumisklubi Võru Sixten Silla juhtimisel. Rajad planeeris Markus Puusepp. LEPM