Keelatud kohas tehtud foto läks hollandlastele kalliks maksma

Piiripost Eesti-Vene kontrolljoonel. FOTO: Arved Breidaks

FOTO: Arved Breidaks

Esmaspäeval kella 11.30 paiku tuvastasid Piusa kordoni piirivalvurid valveseadmetega Võrumaal piiriposti juures kahe inimese liikumise.

Piirivalvepatrull pidas turistid kinni ning toimetas nad menetlustoiminguteks kordonisse, kus neile määrati piiriribal ebaseadusliku viibimise eest rahalised karistused kogusummas 200 eurot.

Tegu oli Hollandi turistidega, kes liikusid Setomaa vallas Kiislova küla kandis piiriribale ning tegid seal piiripostiga pilti.

Piusa kordoni juht Valmar Hinno nendib, et turistid võtsid arvukatest, hästi silma paistvatest ja mitmesse keelde dubleeritud hoiatussiltidest hoolimata riski seadusest ja keelust mööda vaadata ning piiripostiga pildistama minna. "Igal sellisel keelust ja hoiatusest üle astumisel on paraku aga oma hind ning piiriäärsel alal liikujal tuleb mõista, et sinna paigaldatud hoiatussildid ja-viidad on seal siiski põhjusega," selgitab Hinno.

Ta tuletab meelde, et Eesti Vabariigi piiriposti juures seistes ollakse piirirežiimi alas, kus kõrvalised inimesed ei tohi viibida. "Punase-rohelisetriibulise Venemaa piiriposti juures olles on inimene aga juba ebaseaduslikult ületanud ajutist kontrolljoont. Piirialale lähenemisest annavad märku kollasel taustal hoiatussildid, mis keelavad edasi minekut," kirjeldas Hinno.

Kordonijuht märkis, et inimesed rikuvad nõudeid lootuses, et keegi ei näe, kuid piirivalvurid jälgivad pidevalt valveseadmetega ja patrullide käigus piiriäärsel alal toimuvat.

"Kui inimene reegleid eirab ja uudishimust siiski keelualale piiripostiga pilti tegema läheb, läheb see foto kalliks maksma," nentis ta. Riigipiiri seadus sätestab, et ajutise kontrolljoone ületuse eest võib määrata kuni 800-eurose rahatrahvi, aga ka aresti.

Soojemate ilmade saabudes ja turismi elavnedes on piirivalvuritel käed ja jalad tööd täis külalistega, kes kohalikke olusid ei tunne ning piiriäärsel alal liikumise nõudeid eiravad. Kordoni juht soovitab nii kohalikel elanikel kui piiriäärseid paiku külastavatel inimestel eksimuste vältimiseks endale selgeks teha nii piiri kulgemine kui seegi, mida piiriäärsed tähised ja hoiatusmärgid tähendavad.

Tagasi üles