Tänavu on leitud 51 katkuhaiget metssiga

Oluline on, et katk ei jõuaks enam kodusigadeni. Arhiiv/Valgamaalane

FOTO: Ülla Tamm/Valgamaalane

Sigade Aafrika katk (SAK) ei ole meie metsadest veel täielikult kadunud. Siiski väheneb nakatunud loomade arv järk-järgult. Käesoleval aastal on seda haigust 15. mai seisuga uuritud metssigadest põdenud 51 looma ehk peaaegu neli korda vähem kui möödunud aasta sama perioodi jooksul.

Maaeluminister Mart Järvik ütles, et kuigi sel ja eelmisel aastal ei ole leitud ühtegi kodusigade katkujuhtumit, on ohutusmeetmete järgimine farmides jätkuvalt väga oluline. «Viimastel aastatel on loomapidajate ja veterinaarteenistuse koostöö olnud väga tõhus, mille tulemusena on SAKi leviku risk farmidesse oluliselt vähenenud. Samas on jätkuvalt jälgimise all kodusead. Selle aasta jooksul on võetud proove ligi 2500 isendilt.»

SAK-positiivsete metssigade arv on olnud sellel aastal alla kolme protsendi uuritud metssigadest. Kui 2016. aastal oli selliseid metssigu 1568 ja 2017. aastal 866, siis mullu 284. Selle aasta 15. mai seisuga on uuritud 2256 metssiga, nende hulgas on olnud 51 SAK-positiivset. SAKi leviku vähenemisele on palju kaasa aidanud jahimehed, kes hoiavad metssigade arvukust kontrolli all.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles