Galerii: Tiina Loomemajas lõppes patsipunujate kursus

Valgas Tiina Loomemajas lõppes patsipunumiskursus, mida juhendas Helen Kuld Heltsy juuksesalongist. Seitse patsipunumisringi tüdrukut said kursuse läbimise tunnistuse.

Ringijuhendaja Helen Kuld tõi välja, et Eestis patsipunumist kusagil õppeasutustes ei õpetata, kuid huvi ja vajadus on olemas. Näiteks teeb ta koostööd juuksuritega, kes saavad küll hakkama lõikusega, kuid keerulised pruudisoengud vajavad erioskusi.

Valgas algas patsipunujate kursus eelmise aasta sügisel ning koos käidi üle nädala. Oma osa oli ka kodutööl. Tiina Loomemajas sai näha erinevaid soenguid, mis olid noorte punujate poolt mannekeenide peal hoolega tehtud.

Punumistöö õnnestumiseks on tarvis üksjagu kannatust, näpuosavust, jõudu ning head koostööd modelliga. Küsimuse peale, kas väga lühikesi juukseid annab ka punuda, vastas ringijuhendaja fotograafi poole osutades «Temale saab ka punuda, paneme pikendused!»

Helen Kuld avaldas lootust, et patsipunumine muutub populaarsemaks ning sügiseks küpses tal mõte algajatele ja edasijõudnutele uus kursus avada.

Tagasi üles
Back