Helios tuli kaotusseisust välja ja võitis

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Arsen Katšmazov lööb Võru meeskonna võiduvärava.
Arsen Katšmazov lööb Võru meeskonna võiduvärava. Foto: FC Helios Võru

Eesti Esiliiga B neljapäevases kodumängus Pärnu JK-ga kaotas Võru FC Helios esimese poolaja küll 0:2 ja sama seis püsis veel kohtumise 66. minutil, aga tugeva lõpuspurdiga võitlesid Võru vutimehed välja 3:2 võidu.

Võru meeskonna peatreeneril Jaanus Vislapuul olid kohe pärast lõpuvilet emotsioonid on laes. «Täiesti super, 0:2 pealt välja tulla ja teise poolajaga kolm lüüa. Pärnu on hea kvaliteetne vastane. Ei oskagi midagi öelda, ülikõva,» lausus ta.

Mängu alustas Helios oma tavapärase, kaitsva ja kontrarünnakutele rõhuva taktikaga. 17. minutil suutsid külalised väljakuperemeeste värava siiski lahti muukida ning 29. minutil lõid nad suluseisuhõngulisest olukorrast juba 2:0.

Teisel poolajal suutis Helios mängupilti muuta. «Tegime väiksed taktikalised korrektuurid ning läksime palju ründavamalt ja kõrge pressiga mängima. Otsustasime, et kaotada pole midagi, paneme vastased kohe ülevalt kinni, ega jätagi neile mingit mängimisvõimalust. See enam-vähem toimis,» rääkis Vislapuu.

Võrulaste esimese värava sai kirja Ragnar Rebane, seejärel realiseeris Eduard Desjatski penalti ning viimase naela pärnakate kirstukaande lõi Arsen Katšmazov.

Võit tõstis Võru meeskonna Esiliiga B-s neljandaks, kuid Vislapuu tõdes, et tabeliseisule ta eriti ei mõtle. «Iga mäng algab ikka nullist. Meil on kõik õppivad või töötavad inimesed, me ei saa kunagi kindlad olla, mis koosseis mänguks kokku tuleb. Praegu on palju mängijaid veel ka vigastuspausil. Võtame ühe mängu korraga ja küll lõpuks tuleb see, mis tulema peab,» rääkis ta.

Järgmine mäng on Heliosel esmaspäeval võõrsil Paide Linnameeskonna U21 rivistusega. „Pühapäeva õhtuks saame teada, mis mehed saadaval on ja nendega siis mängime. Kui tarvis, siis kas või U17 võistkonnaga,” sõnas Vislapuu.

Mitu Heliose U17 võistkonna noort vutimeest mängis ka eile ning Vislapuu sõnul said nad hästi hakkama. «Poisid on päris head. Meeste seas jäävad nad võib-olla veel füüsiliselt tiba alla, aga kui tarvis, ei karda ma neid kasutada,» lisas ta.

Märksõnad

Tagasi üles