Konkurentsiamet viibutas Omniva suunas näppu

Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots. FOTO: Peeter Langovits

FOTO: Peeter Langovits

Konkurentsiameti teatel ei tohi riiklik postifirma Omniva kehtiva postiseaduse järgi saaja nõusolekuta lihtkirju ja perioodikat pakiautomaati suunata.

«Amet on avatud paindlike lahenduste leidmisele, kuid tänases olukorras oleks absurdne, et inimene peab tellitud ajalehele enda kodust kaugemale järele minema - sellega kaob perioodika tellimise mõte. Samuti on meil õigustatud ootus, et lihtkiri jõuaks läbi postiteenuse osutaja meie postkasti, mitte näiteks 10 kilomeetri kaugusele,» ütles konkurentsiameti peadirektor Märt Ots pressiteate vahendusel.

Rahvusringhäälingu uudisteportaal kirjutas paar nädalat tagasi, et Eesti Postil on plaan tulevikus kirjad ja ajalehed paiguti pakiautomaatidesse suunata ning hajaasustuspiirkondades kasutada üha enam grupipostkaste või poodides asuvaid postipunkte saadetiste kättetoimetamiseks.

Peaminister Jüri Ratas ütles seepeale, et riiklik postifirma peab tagama kojukande maapiirkondades ning seda ühtlasi ka nädalavahetusel.

Sellele reageeris omakorda Omniva kaubamärki kasutava Eesti Posti juhatuse liige ja postivaldkonna juht Kaida Kauler, kes kinnitas, et Omniva jätkab kojukandeid nädalavahetustel ning toob lehed ja kirjad ka edaspidi postkastidesse.

«Oleme peaministri seisukohaga täiesti nõus – Eesti Post peab ja tagabki kojukande, seda ka nädalavahetusel. Kinnitame taaskord, et jätkame laupäevase kojukandega ka edaspidi, nii nagu seadus meilt seda nõuab,» märkis Kauler.

Postivaldkonna jätkusuutlikuks arenduseks on Omniva postivaldkonna juhi sõnul loodud koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja konkurentsiametiga töögrupp lahenduste leidmiseks.

Eelmisel nädalal pöördusid Eesti Meediaettevõtete Liitu kuuluvate väljaannete peatoimetajad valitsuse poole palvega tagada postiseaduses sätestatud universaalse postiteenuse täitmine – perioodika kojukanne seaduses ettenähtud päevadel ja vastavalt kvaliteedistandardile.

Tagasi üles