Elron võib saada uut tüüpi rongid

Plaan on soetada hübriidrongid, mille energia- ja hoolduskulud on madalamad kui praegustel diiselrongidel.

FOTO: SANDER ILVEST/Eesti Meedia/Scanpix Baltics

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas teeb lähinädalatel valitsuskabinetile ettepaneku soetada Elronile neli uut rongi.

"Rongiliikluse keskkonnasäästlikkus ja kiiremad ühendusajad meelitavad järk-järgult rohkem inimesi rongiga igapäevaselt liiklema. Uute rongide ost võimaldab kiirete ekspressväljumiste lisamist nii Tartu, Narva kui ka Viljandi suundadele, samas paraneksid aeglasemate tavarongide kasutamise võimalused," ütles Aas pressiteate vahendusel.

Plaan on soetada hübriidrongid, mille energia- ja hoolduskulud on madalamad kui praegustel diiselrongidel. "Soovime, et uute rongide hankimisel peab Elron silmas, et lisaks suuremale arvule istumiskohtadele oleks ruumi nii lapsevanematel vankrite jaoks, et liikumispuudega inimesed saaks mugavalt rongi kasutada, ja et ka jalgratastele oleks rohkem hoiukohti," märkis Aas.

Uued rongid on lisaks majanduslikule säästule ka mugavamad, keskkonnasõbralikumad ning vaiksemad. Sealhulgas oleks tagatud senisest enam kohti jalgratastele.

Eestis on rongiga reisijate arv viimase viie aastaga kasvanud enam kui kolmandiku võrra. Reisijate nõudluse kasvuga on suuremate linnade vaheline rongiliiklus enam kui kahekordistunud.

Tagasi üles