Sisukord
Paberleht
Postimees

Seltsielu eestvedaja viis kodukandi aasta küla kandidaatide nimekirja

5 min lugemist
  • Karilatsi küla on seisnud kahe maakonna ja ka kahe kultuuriruumi piiril.
  • Ametiühingujuhina sai Maie Asur palju ringi liikuda tollases Nõukogude Liidus.
  • Asur on ettevõtmiste käivitaja ja aasta külaks pürgiva Karilatsi mootor.
Tore külaplats on valmis. Nüüd on Karilatsi külavanema Maie Asuri sõnul rahval idee teha külaseltsile maja. «Aga vundamendiraha võiks ikka endal olemas olla. Selleks käime laatadel ja müüme suupisteid,» avab ta rahakogumise tagamaid. FOTO: Indrek Sarapuu

Maie Asur, kelle elust ja tegevusest saaks kirjutada mitu portreelugu, on elanud Põlvamaal Karilatsi külas pea kogu teadliku elu. Keskkoolis ja ülikoolis on ta käinud küll Tartus, kuid lõpuks ikka vanaisa algselt kaupluseks kohandatud majas oma pere loonud ja kohalikus kolhoosis töömeheleiba maitsnud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Vanaisal oli üks tütar. Ta oli äriinimene,» räägib tänane Karilatsi külavanem. «Tema tegi äri, tappis loomi, käis neid Tartu turul müümas. Vene ajal oligi tal mingi jama sellega, et ta parkis nahku ja miilits käis kodus… Ma olin siis laps, aga mäletan seda väga hästi.»

Vanaisa nimi oli Friedrich Sokk. Nii vanaisa kui vanaema Teele olid kohalikud. Maie on nende tütre järeltulija. «Vend on mul ka, tema nimi on Mati ja ta elab Põlvas,» sõnab naine.

03.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto