Võru noored noppisid seitse poodiumikohta

Kevin Koik
Võru noored võtsid kaksikvõidu tõkketeatejooksus.
Võru noored võtsid kaksikvõidu tõkketeatejooksus. Foto: Heini Allikvee

Pühapäeval selgusid Viljandi linnastaadionil Eesti meistrid teatejooksudes. Võru kergejõustikuklubi Lõunalõvi noored pälvisid seitse medalit, neist kaks kuldset. Valga klubi Maret-Sport esindajad jõudsid poodiumile kahel korral.

Kaksikvõidu võtsid Võru poisid 4 x 110 meetri tõkketeatejooksus U16 vanuseklassis. Võitnud esinduskoosseisu kuulusid Henri Vink, Kristjan Timuska, Markus Munski ja Franz Krull. Teisena lõpetasid Tambet Johanson, Tõnis Timmi, Reio Metsla ja Mattias Ilves. Samas vanuseklassis võitsid Lõunalõvi sportlased kulla 4 x 100 meetri ja pronksi 100 + 200 + 300 + 400 meetri distantsidel.

Võru noormehed Erkki Pähn, Markus Post, Talis Timmi ja Sander Süvaorg lõpetasid U18 vanuseklassi 4 x 100 meetri teatejooksu poodiumi teisel astmel. Sama koha pälvisid võrukad U20 vanuseklassi 4 x 110 meetri tõkketeatejooksus, tiimi kuulusid Talis Timmi, Mattias Saarme, Sander Süvaorg ja Andro Tiits.

Lõunalõvi treenerile Heini Allikveele medalisadu üllatusena ei tulnud. «Ilm oli jahe, kuid noored said hästi hakkama,» lisas treener. Silmapaistvamaks tulemuseks pidas ta kaksikvõitu U16 vanuseklassi tõkketeatejooksus.

Pronksikarva medalid võitis Maret-Sport meeste U20 vanuseklassi 100 + 200 + 300 + 400 meetri teatejooksus. Valgat esindasid Kaspar Laikask, Taavi Eistre, Kevin Koik ja Karl Kristjan Kajak.

U16 vanuseklassi tüdrukute seas näitasid südikust Võru ja Valga sportlased 3 x 800 meetri distantsil, võites vastavalt teise ja kolmanda koha. Lõunalõvi esindasid Miia Tillmann, Eveliina Nagibina ja Kaili Terve. Maret-Spordi eest jooksid Melani Taniel, Ketlin Kopp ja Carmen Rääk.

Meistrivõistlustel oli esindatud ka Tõrva spordiklubi Viraaž. Noormeeste U16 vanuseklassi 3 x 800 meetri jooksus saavutasid Marius Vister, Karl Moorits Kurvits ja Romet Kivi neljanda koha.

Meistritiitlid jagati välja neljas vanuseklassis. Osales üle 500 sportlase 27 klubist.