T, 29.11.2022

Eestlastega seotud dopinguskandaal võtab lähiajal suuremad mõõtmed

BNS
Eestlastega seotud dopinguskandaal võtab lähiajal suuremad mõõtmed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Skandaaliga on seotud ka Karel Tammjärv ja Algo Kärp.
FOTO: Radar
Skandaaliga on seotud ka Karel Tammjärv ja Algo Kärp. FOTO: Radar Foto: Radar

Veebruari lõpus Austrias Seefeldis suusaalade MM-il lahvatanud dopinguskandaal võtab rahvusvahelise antidopinguagentuuri juhi Lars Mortsieferi sõnul lähiajal suuremaid mõõtmeid, vahendas Postimees.

«Ma ei välista, et seni teada oleva 21 sportlase nimekiri suureneb märkimisväärselt. Oleme üsna kindlad, et kõik tuleb peagi avalikuks,» ütles Mortsieferi Saksamaa portaalile RBB24.

«Me pole veel uurimisega lõpetanud, oleme alles poole peal. Kolm kuud pole selleks piisav aeg, seisame silmitsi kõigi aegade ühe suurema dopinguskandaaliga ning üle maailma ulatuva võrgustikuga,» lisas ta.

Seni on teada 15 dopingupatustaja nimed, kelle hulka kuuluvad nii murdmaasuusatajad, kiiruisutajad, jalgratturid kui ka kergejõustiklased. Ent suure tõenäosusega on esindatud rohkemate spordialade esindajad, kuna viimastel nädalatel on laekunud ka vihjeid näiteks laskesuusatajatest.

Mäletatavasti toimusid Austria politseioperatsiooni «Aadrilaskmine» esimesed arengud tänavu suusatamise põhjaalade MMil Seedeldis, kus peeti kinni ka eestlased Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärv. Hiljem tunnistas veredopingu kasutamise üles Algo Kärp. Skandaaliga on seotud ka dopinguarsti Mark Schmidti kontakte jaganud Mati Alaver ning oma poja Andrease tegemistest teadnud Andrus Veerpalu.

Märksõnad
Tagasi üles