Võit tõstis Võru Heliose kolmandaks

Juba kolmandat mängu järjest värava löönud Ragnar Rebane tunnistati ka Võru Heliose maikuu parimaks mängijaks. FOTO: Võru Fc Helios

FOTO: Võru FC Helios

4:2 võit võõrsil Paide Linnameeskonna U21 rivistuse üle tõstis Võru FC Heliose jalgpallurid Esiliiga B-s kõrgemale kui kunagi varem – 14 vooru järel ollakse kolmandal kohal.

Üleeile Paides peetud mängu algus oli maruline ja Helios asus juba 1. minutil juhtima, kui Žann Šmidti tsenderduse järel Paide kaitsja peaga palli oma väravasse suunas. Poolaja keskel kasvatas pikalt vigastuspausilt naasnud Valeri Šabanov soolorünnakuga eduseisu. Tosin minutit enne vaheajale minekut mängisid vastased palli Heliose kaitseliini taha ja vähendasid vahet.

Teiseks pooajaks tuli Heliosel platsile Aimar Vendelin ja see käik osutus tulutoovaks. 55. minutil leidis Kert Joakit ta hea sööduga karistusala lähedal, Vendelin võttis palli omaks, aga niideti siis vastasmängija poolt jalust. Järgnenud karistuslöögist tegi Aleksandr Pruttšenko mänguseisuks 3:1.

Kümmekond minutit hiljem võitis Vendelin tagasi üsna lootusetuna näiva palli ja söötis otsajoonelt Ragnar Rebasele, kes 4:1 kõmmutas. Kohtumise lõpus õnnestus väljakuperemeestel oma teine värav lüüa.

Esiliiga B tipus on 31 punkti kogunud Nõmme United, kes edestab Nõmme Kalju U21 meeskonda viie ja Heliost kuue punktiga.

Liigas tuleb nüüd väike paus. Järgmise mängu peab Võru meeskond 15. juunil kodus Põhja-Tallinna JK Voltaga.

Tagasi üles