Lüllemäe õpilased valmistasid presidendile komme ja prossi

Minna Murumets ja Anni Liisa Kadakas presidendile kingitust üle andmas. Heidi Kütman

FOTO: Heidi Kütman

Lüllemäe õpilased valmistasid presidendile komme ja prossi

Lastekaitsepäeva puhul leidis Kadriorus presidendi roosiaias aset perepäev. Sinna kutsutute seas olid sel aastal ka kaks Lüllemäe põhikooli 2. klassi õpilast: Anni Liisa Kadakas ja Minna Murumets peredega, andis teada kooli direktori assistent ning inimese- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Ave Siilak.

Õpilased pälvisid tähelepanu isetehtud šokolaadikommidega, mille nad valmistasid just riigipeale ja haridusministrile riigi 101. aastapäevaks.

Kooli kodulehelt selgub, et mõte tekkis Lüllemäe põhikooli ettevõtlusringis. Selle juhendaja Birgit Tuulemetsa sõnul on ringi eesmärk peale teadmiste ja oskuste õppimise ettevõtlikkuse kui mõtteviisi süstimine noortesse. Tootearendusarutelu käigus tuligi mõte riigipeale kingitus teha.

Nii presidendi kantseleisse kui haridus- ja teadusministeeriumisse viidi kingitused isiklikult kohale. «Meie kallis President! Aitäh, et oled väga tark ja usin! Saadame Sulle Eesti 101. sünnipäevaks omatehtud šokolaadi, et Sul oleks palju jõudu,» kirjutasid tüdrukud kingi juurde lisatud kaardile.

Roosiaiaürituseks valmis tüdrukutel presidendile juba uus kink: pross, mis õnnestus neil ka isiklikult üle anda.

Presidendi kantselei pressiesindaja Mailin Aasmäe valitakse igal aastal lastekaitsepäevale kutsutute hulka mõni laps, kes saatnud presidendile eriti toreda kirja, joonistuse või isetehtud kingi. Kõik taolise algatusega silmapaistnud aga sellist kutset ei saa.

«Riigipeale saadetakse aasta jooksul üsna palju laste kirju, joonistusi ja meisterdusi,» kinnitas Aasmäe. «Julgelt võin öelda, et vähemalt korra nädalas kindlasti. Kirjutatakse-meisterdatakse üksi, aga ka tervete lasteaiarühmade ja klasside kaupa. Kõiki kahjuks kutsuda ei ole võimalik, aga kindlasti saavad kõik kirjutajad-joonistajad-meisterdajad tänatud.»

Aasmäe avaldas ka lootust, et võib-olla avaneb riigipeal kunagi võimalus ka Lüllemäe neiudue valmistatud prossi kanda.  

Tagasi üles