Võistluseks treenivad end nii koerad kui lambad

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Borderkollid on nutikad ja kenad karjavalvurid.
Borderkollid on nutikad ja kenad karjavalvurid. Foto: Margus Ansu / Postimees

Eestis on hakanud populaarsust koguma koerte treenimine lammaste ajamiseks. «See on väga praktiline: kari läheb vähem stressi ning arvestuste kohaselt asendab üks borderkolli karja ajamisel viit inimest,» rääkis MTÜ Eesti Bordercollie Ühing juhatuse liige Elin Sild.

Samas nõuab koerte valimine, treenimine ja kasutamine tema sõnul oskusi ning mujal maailmas on karjakoerte omavaheline võistlemine tavapärane osa nende aretusest. Võistlustel täidavad koerad igapäevaselt ettetulevaid ülesandeid: leiavad lambad karjamaalt, toovad karja omaniku juurde, ajavad loomi läbi väravate ning aedikusse.

Esimest korda on ka Eestis jõutud taolise võistluse korraldamiseni. Pühapäeva keskpäeval algab Põlvamaal Kanepi vallas Kullaaugu talus karjakoerte võistlus «Kanepi karjatamise karikas 2019», mille korraldab MTÜ Eesti Bordercollie Ühing. Võistlejad on Silla sõnul juba mõnda aega olnud usinalt ametis treenimisega, samuti on end võistluseks ette valmistanud lambad. Võistlus on tasuta. 

Tagasi üles