R, 9.12.2022

Valga allkirjastas sõpruslepingu Gruusia linna Kobuletiga

LEPM
Valga allkirjastas sõpruslepingu Gruusia linna Kobuletiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valga vallavanem Margus Lepik ja Gruusia linna Kobuleti volikogu esimees David Mtchedlishvili kirjutasid alla kahe linna sõpruslepingule.
Valga vallavanem Margus Lepik ja Gruusia linna Kobuleti volikogu esimees David Mtchedlishvili kirjutasid alla kahe linna sõpruslepingule. Foto: Valga vallavalitsus

Gruusia Kobuleti omavalitsus, mida esindas Kobuleti volikogu esimees David Mtchedlishvili ning Eesti poolelt Valga vallavalitsus, mida esindas Valga vallavanem Margus Lepik, sõlmisid täna Valga raekojas kahe linna vahelise sõpruslepingu.

Leping sõlmiti eesmärgiga arendada ja tugevdada omavahelist koostööd ning, et väärtustada Kobuleti ja Valga ühiseid väljavaateid tuleviku osas.

Kokku lepiti mõlema poole jaoks olulistes punktides. Näiteks lubatakse lepinguga teha koostööd kultuuriväärtuste teemadel, tunnustada üksteise rahvuslikke traditsioone, korraldada vastastiku rahvamuusika- ja koorikontserte ning muid ühisüritusi. Lisaks soovitakse edendada mõlemat piirkonda turismi valdkonnas, toetada mõlema vähemusrahvusi ning teha koostööd valdkondades, mis soodustavad uute töökohtade loomist ja ettevõtluse arengut nii Valgas kui ka Kobuletis.

Valga vallavanema Margus Lepiku sõnul on Valgal juba varasemalt Kobuletiga head suhted olnud. „Tegelikult on Valga ja Kobuleti kutsekoolid teinud koostööd juba 2006. aastast saati. Nüüd siis otsustasime, et sõlmime sõpruslepingu ka linnade vahel. Kobuleti näol on tegu väga huvitava linnaga, kellega jagame mitmeid ühiseid väärtusi ja huve,“ sõnas Lepik.

Leping allkirjastati eesti, gruusia ning inglise keeles ja jõustus hetkest, mil mõlemad osapooled olid oma allkirjad andnud.

Märksõnad
Tagasi üles