Galerii: sünnipäevakontserdil anti kätte Valga aukodaniku tiitel

Valga linna sünnipäevakontsert Valga Jaani kirikus, kus anti pidulikult üle Valga linna aukodaniku tiitel koos raemedaliga.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Valga Jaani kirikus korraldati täna linna 435. sünnipäeva auks kontsert, kus aukodaniku tiitli sai kätte staažikas klaveriõpetaja Lenel Rand.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Valga vallavolikogu otsustas anda tänavune linna aukodaniku tiitel klaveriõpetajale ja kontsertmeistrile Lenel Rannale, kes on põline valgalane. Ta on alates 1967. aastast, mil alustas Valga muusikakoolis klaveriõpetajana, olnud Valgamaa kultuuri- ja muusikaelu edendaja. Rand on praegugi muusikakooli klaveriõpetaja ja klaveriosakonna juhataja ning kontsertmeister ning uutele kolleegidele mentoriks.

Valga vallavolikogu esimees Külliki Siilak ütles tiitlit kätte andes, et Valga linna nime on seostatud ja seostatakse Lenel Ranna nimega. «Tema lapsed on võitnud konkurssidel. Aastate lõikes on Lenel juhendanud omaaegseid asutuste lauluansambleid, läbi viinud kontserdifestivale, klaverikontserte. Tema kunagist ansamblit Enelas peeti Valga linna esindusansambliks. Ta on olnud oma märkamatul moel meie linna muusikaelu mootor.»

Tagasi üles