Põlvamaal sai teoks Eesti esimene karjakoerte võistlus

Võistleja Stefi Praakli ajab Ettie-nimelise koeraga lambaid aedikusse. FOTO: Silver Gutmann

Kanepi vallas Prangli külas sai teoks Eesti esimene karjatamise võistlus «Kanepi karjatamise karikas 2019».

Üheksast startinud koerast suutis raja edukalt läbida kuus. Võistlejatele oli olukord uus ning pinget oli õhus palju. Lambad panid karjatajate oskused vääriliselt proovile. Pealtvaatajatele pakkus ilmselt kõige rohkem närvikõdi lammaste aedikusse ajamine. Mitmel juhul oli tunne, et nüüd on ülesanne edukalt täidetud, kui jälle üks lammas kuidagi pääses ning koerajuht ja koer pidid otsast peale hakkama.

Võistlejaid oli üle Eesti: Teddy Hiiumaalt, Juuli Lahemaalt, Pini ja Kalle Karulast ning ülejäänud Tartust ning Põlvamaalt. Kolm neljajalgset võistlejat olid kodutaludes pidevalt karjade ajamisega tegelevad töökoerad, ülejäänud tegelesid karjatamise treenimisega rohkem hobi korras.

Võitis Karulast pärit Liilia Tali oma nelja-aastase emase koeraga Pini, kes on Rõõmu talus lammaste karjataja. Teise koha sai Terell Pihlak nelja-aastase emase koeraga Tete, kes alustas karjatamise harjutamist alles eelmisel sügisel. Kolmanda koha saavutas Stefi Praakli oma kuueaastase emase võistluskoeraga Ettie.

Mõõduvõtu korraldas MTÜ Eesti Bordercollie Ühing. LEPM

Tagasi üles
Back