L, 3.12.2022

Politsei otsib jätkuvalt süütajaid

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Politsei otsib jätkuvalt süütajaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lahtise leegiga põlenud ühekorruseline ärihoone, mis kuulub kohalikule omavalitsusele.
FOTO: Arvo Meeks
Lahtise leegiga põlenud ühekorruseline ärihoone, mis kuulub kohalikule omavalitsusele. FOTO: Arvo Meeks Foto: Arvo Meeks

Piirilinnas Valkas leidis hiljuti aset kaks tulekahju, mille puhul Läti politseil on põhjust kahtlustada, et nende taga on süütamine.

Ööl vastu 1. juunit põles Valkas suure leegiga ühekorruseline ärihoone Tālavase tänaval. Hoone asub Eesti piirist 400 meetri kaugusel. 3. juunil aga põles endise koolimaja, Ādams Tēraudsi nimelise linnakooli katus Raina tänaval.

Põhja-Läti ajalehe Ziemeļlatvija ajakirjanik Inga Karpova ütles, et politsei tegeleb mõlema põlengu uurimisega aktiivselt. Kedagi aga kahtlustatavana kinni peetud pole. «Valka politseist tunnistati mulle, et kohalikelt elanikelt väga palju uut infot juhtunu kohta saadud pole,» rääkis Karpova. «Eks oma roll ole ka sellel, et põlengud puhkesid öösel: esimesel juhul umbes tund enne südaööd, teisel juhul aga kella kahe paiku öösel.»

Eriti kurb on aga Karpova hinnangul see, et aastaid ehitusmaterjalide- ja mööblikaupluse asupaigana tuntud ärihoone oli küll tühi, kuid enne põlengut siiski üpris heas korras. «Valka linnajuhi Vents Armands Krauklise sõnul oli neil silmapiiril investor, kes tahtis hoonesse rajada väikese õlletehase ja kohviku. Nüüd on need plaanid ilmselt vastu taevast lennanud.»

Ka tühjalt seisva endise koolimaja tuleviku suhtes on linn pidanud plaane see erakätesse anda. Selle hoone puhul võib nende plaanidega ka jätkata, kuna põleng avastati varakult ja hoone suuri kahjustusi ei saanud.

Läti politsei ootab endiselt infot, mis põlengute asjaoludele valgust heita aitaks.

Märksõnad
Tagasi üles