Suur galerii: Otepää vallast saadeti laulu- ja tantsupeo tuli väärikalt ära

Otepää vallas sõidutati teisel päeval laulu- ja tantsupeo tuld ringi lisaks autole ka hobukaarikus. Linnamäel liugles tuli isegi taeva ja maa vahel. 

Peale tule puhkamist Eesti lipu sisseõnnistamise paigas, Otepää talvekirikus, hakkas see hommikul Valga valla poole liikuma.

Esimese peatuse tegi tuli Tehvandi suusahüppetornis koos Jakob Hurdaga. Suusahüppetornis kõlas ka Eesti rahvaluule. 

Sealt edasi viidi laulu- ja tantsupeo tuli Linnamäele, kus see liikus maa ja taeva vahel läbi ajaloolise Linnamäe oru. Samal ajal toodi kohale kolmerattaline elektriauto Node, mis tuld edasi sõidutas. 

Tehvandi spordikeskuse parklas koguti inimesed kokku ja suunduti mootorrataste kolonni järel Sangaste poole. Sangastes ootasid tuld  krahv Berg ja kohalikud rahvatantsijad. Rahvatantsijad esinesid rahvale mitme etteastega. Sangastesse tuli tuld saatma ka Otepää vallavanem Kaido Tamberg. 

Peale rahvatantsijate etendusi võttis Krahv Berg tule ja istus hobukaarikusse. Hobukaarikul sõitis ta läbi Keeni mõisa pargi. Mõisapargis võttis tule üle Nipernaadi, kes liikus jalgrattal Keeni raudteeülesõidu juurde ja jäi seisma seal, kus asus kahe valla piir. Valga valla poolt võttis tule vastu vallavolikogu esimees Külliki Siilak. Kui tuli sõitis enamiku ajast valdade ühisnemiskohta hobukaarikus, siis Valga vallast liikus see edasi tuletõrjeautos. 

Tagasi üles