Riigiametnikud tulevad augustis Kagu-Eestisse välitööle

Välitööde programmi eesmärk on luua suhteid ning tuua omavalitsus- ja riigiametnikud ühe laua taha, ütles Võrus töötav rahandusministeeriumi nõunik Eveli Kuklane.

FOTO: Tomi Saluveer /

Võrus töötav rahandusministeeriumi nõunik Eveli Kuklane külastas hiljuti pealinna, kus tutvustas koos riigihalduse ministri Jaak Aabiga augusti alguses Kagu-Eestisse mõttetalguid toovat ametnike välitööde programmi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«Programmi eesmärk on luua suhteid ning tuua omavalitsus- ja riigiametnikud ühe laua taha, et otsida ühiselt piirkonna kitsaskohtadele lahendusi,» rääkis Kuklane, kelle sõnul on sarnased välitööd varem ette võetud ka Ida-Virumaal.

Siinsed kitsaskohad on suhteliselt kiire rahvaarvu kahanemine, võrdlemisi madal elanike sissetulek ning tagasihoidlik majandusareng. Ametnike välitööd on töömeetod, mis toob ühise laua taha Kagu-Eesti kohalikud omavalitsused ja eestvedajad ning ministeeriumid ja riigiametid. Mõttetalgute käigus räägitakse 8.–16. augustini läbi vastastikused ootused ja võimalused arengueelduste parandamiseks.

Tagasi üles