Sisukord
Uudised
Postimees

Riigiametnikud tulevad augustis Kagu-Eestisse välitööle

2 min lugemist
Välitööde programmi eesmärk on luua suhteid ning tuua omavalitsus- ja riigiametnikud ühe laua taha, ütles Võrus töötav rahandusministeeriumi nõunik Eveli Kuklane. FOTO: Tomi Saluveer /

Võrus töötav rahandusministeeriumi nõunik Eveli Kuklane külastas hiljuti pealinna, kus tutvustas koos riigihalduse ministri Jaak Aabiga augusti alguses Kagu-Eestisse mõttetalguid toovat ametnike välitööde programmi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Programmi eesmärk on luua suhteid ning tuua omavalitsus- ja riigiametnikud ühe laua taha, et otsida ühiselt piirkonna kitsaskohtadele lahendusi,» rääkis Kuklane, kelle sõnul on sarnased välitööd varem ette võetud ka Ida-Virumaal.

Siinsed kitsaskohad on suhteliselt kiire rahvaarvu kahanemine, võrdlemisi madal elanike sissetulek ning tagasihoidlik majandusareng. Ametnike välitööd on töömeetod, mis toob ühise laua taha Kagu-Eesti kohalikud omavalitsused ja eestvedajad ning ministeeriumid ja riigiametid. Mõttetalgute käigus räägitakse 8.–16. augustini läbi vastastikused ootused ja võimalused arengueelduste parandamiseks.

03.06.2020 06.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto