Peotuli jõudis Põlvamaale traktorisahal

  • Tuli jõudis Põlvamaale.
  • Kanepi vallast alganud liikumine kulges mööda maakonna tähtsamaid punkte.

Tuli jõudis kahe valla piirile traktorisahal. Saha peal istus ka Võru vallavanem Kalmer Puusepp (paremal).

FOTO: Siim Saavik

Laulu- ja tantsupeo tule teekonna 18. päeval jõudis tuli Põlvamaale.

Võrumaal veetis auväärne tõrvik oma viimase öö Urvaste maakirikus, kus see teisipäeval kella üheksa ajal hommikul kirikukellade ja hommikupalvuse saatel äratati. Seejärel võttis tuli suuna Põlvamaa poole ja jõudis kella kümne paiku Kanepi valda.

Saabumine oli uhke, pidulik ja omapärane – traktorisahal, kus istus ka Võru vallavanem Kalmer Puusepp.

Kanepi valla piiril Kärgula külas oli tuleootel hulk Põlvamaa rahvast, kelle seas ka Kanepi vallavanem Piret Rammul. Kärgula teabetahvli juures võeti külalised vastu pillimuusika ja lauluga, samuti peeti kõnesid.

Edasi kulges teekond Kanepisse, kus tuli kirikus pühitseti. Pärast lühikest palvust liikus ühine rongkäik seltsimaja juurde, kus ootasid kohalikud laulukoorid ja tantsurühmad. Nende esinemist saatis Eesti kõige kuulsam lõõtspillimängija Heino Tartes.

Kui laulud lauldud ja tantsud tantsitud, kogunes rahvas seltsimaja taga asuvasse parki, kus üheskoos moodustati M-kujuline inimkett. See täht tähendas esitähte sõnapaarist «Minu arm».

Vahepeal oli Tallinnast tagasi jõudnud Eesti oma kolmerattaline elektriauto Nobe, kus tõrvik endale uue koha leidis. Edasi läks sõit Cantervilla lossi.

Tuleteekonnale jäi Põlvamaal teisigi olulisi paiku. Päev lõppes Põlvas, kus suvise juubelipeo auks leidis aset suurejooneline kontsert.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles