KIRI: reegel võib päästa elu

Tagne Tähe
, Päästeameti ohutusjärelvalve osakonna juhataja kohusetäitja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tulekahju. Pilt on illustreeriv.
Tulekahju. Pilt on illustreeriv. Foto: Mihkel Maripuu

Kodu on igaühe jaoks tema kindlus, vähemalt peaks see nii olema. Aprillis puhkes tulekahju Kunda linnas neljakorruselises kortermajas, kus keldrist alguse saanud põleng levis kiiresti trepikotta ning korteritesse. Päästetööde käigus leiti naise surnukeha, kannatada said kõik trepikoja korterite elanikud. Järgmisel päeval suri haiglas veel üks inimene.

Täitmata oli üks kortermaja olulisem tuleohutusnõue: kelder ja trepikoda peavad olema eraldatud tuletõkkeuksega. Tänapäeval ei hoita keldris vaid moosipurke, seal paikneb ka palju põlevmaterjali. Keldritulekahju puhul annab meile väärtuslikku aega oma elu päästmiseks juurde just tuletõkkeuks.

Eestis on kokku ligikaudu 25 000 kortermaja, nii et tõenäosus, et kuskil võib sama kurb õnnetus juhtuda, on väga suur. Seega on oluline, et igaüks meist, nii päästeamet, korteriühistud kui ka kortermajade elanikud annaks oma panuse selleks, et nende kodust saaks kindlus, mis neid ohuolukorras kaitseks.

Tagasi üles