Stuudiot Joy saatis Jurmalas suur menu

Stuudio Joy naasis Lätist suure võiduga.  

FOTO: Erakogu

Valga tantsu- ja laulustuudio Joy naasis Läti ühes prestiižseimas kontserdisaalis – Jurmala Dzintarsis – peetud festivalilt koju suure võiduga.

Balti mere kaldal leidis hiljuti aset kaheksas rahvusvaheline konkurss Eurojurmala, millest võttis osa üle 1500 esineja kaheksast riigist: Aserbaidžaanist, Tšehhist, Lätist, Leedust, Eestist, Venemaalt, Ukrainast ja Valgevenest. Valga stuudio osales konkursil kolme tantsukollektiivi ja viie laulusolistiga, kokku 55 liikmega. Joy kõik esinemisnumbrid said professionaalselt žüriilt kõrge hinnangu: kokku kolm esimest, kolm teist ja kaks kolmandat kohta. Peale žürii võitis Eesti esindus ka konkursil osalejate südamed.

«Stuudio Joy koreograafia võib julgelt Riia balletikooli lavale panna ja iga number on väärt festivali lõppkontserdil olema,» ütles žürii liige, Riia rahvusooperi lavastaja-režissöör Ilja Vlasenkov

Lõppkontsert oli 16. juunil Dzintarsi kontserdihallis. Kava koosnes 24 etteastest koos Läti professionaalsete lauljatega. Väärikalt oli esindatud ka Eesti ja Läti kaksiklinn Valga-Valka tantsutrupi Richard tantsuga «Metsa hingus» (juhendajad Linda Mila ja Jelena Butkevitš), samuti esinesid Marina Jerjomina juhendatavad solistid Janis Gudrinieks ja Laura Krastina.

Valga stuudio teenis publiku sooja vastuvõtu ja sai kutse osaleda rahvusvahelistel konkurssidel Valgevenes, Venemaal ja Leedus.

Praegu valmistub aga Joy vokaalansambel SunSaara esindama Eestit ja Valga linna 39. rahvusvahelisel Uue Aja hansapäevade festivalil, mis seekord saab teoks Pihkvas ja kus osaleb 162 riiki maailma eri paigust.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles