Laupäeval on lühendatud tööpäev

Pühade ajal on kauplused lühemat aega avatud.

FOTO: Tomi Saluveer / Lõuna-Eesti Postimees

Võidupüha langeb tänavu pühapäevale, 23. juunile, mis tähendab, et sellele eelnev tööpäev on kolme tunni võrra lühem, riigipühal töötatud tundide eest tuleb aga maksta töötajale kahekordset töötasu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lühendatud tööpäev on kohustuslik pühadele eelneval reaalsel tööpäeval ehk 22. juunil. Tööpäeva lühendamine ei sõltu tööpäeva kestusest. Näiteks osalise tööajaga töötaja puhul, kes on tavapäraselt tööl ainult kolm tundi päevas riigipüha eelsel päeval tööle tulema ei pea. 

Kui tööandja majandustegevus ei võimalda tööpäeva lühendada, tuleb saavutada töötajaga kokkulepe töötamiseks pühade-eelsel päeval nagu tavalisel tööpäeval. Kui töötaja annab selleks nõusoleku, loetakse pühade-eelsel tööpäeval lühendamata jäetud kolm tundi ületundideks ning hüvitatakse vastavalt seadusele kas tasulise vaba aja andmisega või kokkuleppe olemasolul rahas 1,5 kordselt. Summeeritud tööajaga töötavatel töötajatel selguvad ületunnid arvestusperioodi lõpuks ning need hüvitatakse samamoodi – tasulise vaba ajaga või kokkuleppel rahas. Kokkulepe pühade-eelsel päeval töötamise kohta tehakse üldjuhul graafiku koostamise ajal. Kui töötaja on kokkuleppe tegemise ajal keeldunud tööpäeva lühendamata jätmisest, siis ei saa tööandja kohustada töötajat töötama tervet tööpäeva.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles