L, 28.01.2023

Galerii: Otepääl peeti maakaitsepäeva

LEPM
Galerii: Otepääl peeti maakaitsepäeva
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Valga maakonna maakaitsepäev peeti sellel aastal võidupühal, 23. juunil, Otepää Tehvandi Spordikeskuse parklas.

Päikeseline võidupüha algas Otepääl pärgade asetamisega Otepää vabadussamba jalamile. Pärjad asetasid Otepää vallavolikogu esimees Jaanus Barkala, Kaitseliidu Valgamaa Maleva Otepää Üksikkompanii pealik Aleksander Mõttus ja Naiskodukaitse Valga Ringkonna esinaine Mari Mõttus. Võidupüha jumalateenistus peeti Otepää Maarja kirikus, kus teenis vaimulik Marko Tiirmaa. 

Maakaitsepäeva üritused jätkusid Tehvandi spordikeskuse parklas, kus toimus koguperepäev. Väljas oli kaitseväe tehnika, näha sai erinevaid relvi. Oma tegevust tutvustasid päästeamet, kaitseliit, naiskodukaitse, noorkotkad ja kodutütred. Suppi ja pannkooke pakkus naiskodukaitse, meeleolu lõi Pühajärve Puhkpilliorkester. Kõik huvilised said sõita Pasi soomukiga. 

Kui võidupüha paraad Tartus läbi sai, saabusid kohale ka paraadil osalenud Kaitseliidu  üksused ning toimus rivistus ja üksuse marss. Üksust tervitas Otepää vallavolikogu esimees Jaanus Barkala.

Kaitseliidu Valgamaa Maleva pealik Kaido Lusik tunnustas parimaid kaitseliitlasi – KL Valgamaa Maleva teeneteristi I klassi said Madis Gross ja Jaak Siimann, meene aktiivse tegevuse eest pälvis Alvar Haljasmets, tänukirja kohusetundliku ja eeskujuliku teenistuse eest said Rainer Leesmaa, Ahti Veidemann ja Geiri Sperling. 

Tuletoojateks olid Valgamaa maleva parimad sportlased - kaitseliitlane Imre Õim  ja naiskodukaitsja Maive Vill, kes mõlemad on Otepää valla elanikud. Tule võttis vastu Kaitseliidu Valgamaa Maleva pealik Kaido Lusik. Tule jagas Otepää, Valga ja Tõrva esindajatele Valgamaa Omavalitsusete liidu esimees Agu Kabrits. 

Maakaitsepäeva korraldas Kaitseliidu Valgamaa Malev.

Märksõnad
Tagasi üles