Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatud avatud noortekeskuste projektikonkursi kaudu said toetust 14 Valga-, Võru- ja Põlvamaa projekti noorsootöö arendamiseks ja noortele paremate võimaluste pakkumiseks. Projekte toetati kokku üle 32 000 euroga.
Valga-, Võru- ja Põlvamaa noortekeskused said ligi 32 000 eurot toetust
Projektikonkursiga said Valga-, Võru- ja Pärnumaal tavaprojektide kategoorias toetust 13 projekti, mille eesmärk on edendada avatud noorsootööd ning kaasata tegevustesse noori. Lisaks toetati 1 nutiprojekti, mille eesmärk on rakendada või välja töötada info- ja kommunikatsioonitehnoloogia lahendusi noorsootöö arendamiseks.
Projektide hindamiskomisjonis osalenud Eesti Noorsootöö Keskuse peaekspert Anu Reinsalu ütles, et toetatud projektid aitavad edendada Kagu-Eesti noorsootöö võimalusi, et pakkuda noortele veel rohkem tegevusi vaba aja veetmiseks ja oma potentsiaali rakendamiseks. „Sel aastal olid toetust saanud projektid hästi mõtestatud avatud noorsootöö kontekstis ning avavad noortele mitmeid võimalusi suvisteks välitegevusteks, ise sündmuste korraldamiseks kui laiemaks kogukonna kaasamiseks,“ lisas Reinsalu.
Mitmed projekti keskenduvad sel aastal veeohutusele. Nt Rõuge projekt “What´SUPi” tulemusena saavad noored veeohutuse ja SUP aerulaua kasutamise koolituse, teostavad riskianalüüsi ning seeläbi hindavad adekvaatsemalt oma võimeid vees käituda ja hinnata olukorda kui keegi peaks abi vajama. Setomaa projekt “Noorsootöö keskusest välja” viib suvel noortekeskuse randa. Rannas tegutsev noortekeskus korraldab erinevaid arendavaid võistlusi, noortegruppide esinemisi, näidistreeninguid ning erinevaid töötubasi. Igal rannanädalal on oma teema - turvalisus, tervis, ekstreemsport, pallimängud, muusika ja tants.
Lisaks keskenduvad mitmed projektid kogukonna laiemale kaasamisele noorsootöösse ja noortekeskuste tegevusse. Vastseliina Noortekeskuse projekt “Vabatahtlikult noorsootöös” tutvustab noortele vabatahtliku tegevuse võimalusi. Selleks kutsutakse noortele rääkima Võru vallas suurüritusi korraldavad inimesed. Lisaks tutvustatakse noortele piirkonnas aktiivselt toimetavaid organisatsioone, külaseltse ja asutusi. Ühiselt tehakse tegevusi ning arutatakse, kuidas saaks noori kaasata ürituste korraldamisse ning kuidas saaks aktiivseid inimesi ja üldse kogukonna liikmeid kaasata noortekeskuse tegevusse. Toimub "Meie Inimesed" konverents, kus Vastseliina ja Võru vallaga seotud huvitavad inimesed tulevad oma tegevusest rääkima.
Kõik Valga-, Võru- ja Põlvamaa toetatud projektid:
Võru Noortekeskus MTÜ projekt „Võru Noortekeskuse äppi „Nutikaslutikas“ välja töötamine!“ 2 900 eurot;
Rõuge Noorsootöö Keskuse projekt „What`SUP?“ 3 000 eurot;
Sõmerpalu Noortekeskuse projekt "Sõmerpalu noorte loovuse ja omaalgatuse arendamine läbi muusika" 2 320 eurot;
Vastseliina Noortekeskuse projekti „Vabatahtlikult noorsootöös“ 2 440 eurot;
Antsla Noortekeskuse projekt „Võrumaa noorte omakultuuri suvi“ 2 100 eurot;
Võru Noortekeskus MTÜ projekt „Noored enesekindlamaks!“ 2 000,00 eurot;
MTÜ Räpina Avatud Noortekeskuse projekt „Erinevad põlvkonnad koos tegutsema: MISPÄRAST? MIS PÄRAST?“ 2 893 eurot;
Setomaa Vallavalitsuse projekt „Noorsootöö keskusest välja“ 2 505 eurot;
Tõrva Avatud Noortekeskuse projekt „Ritsu noortetoa avatud noorsootöö tegevuste avardamine läbi kokkamise“ 1 720 eurot;
Põlva valla Noorsootöö Keskuse projekt „Lõhume barjääri kogukonna ja noortekeskuse vahel“ 1 850 eurot;
Orava Kultuurimaja/ANK projekt „Uute võimaluste loomine Orava Noortekeskuses“ 1 510 eurot;
Tõrva Avatud Noortekeskuse projekt „Tõrva Avatud Noortekeskus paberivabaks“ 650 eurot;
MTÜ Kõlleste Avatud Noortekeskuse projekt „Põlvamaa noortekeskuste suvekool 2019“ 2 905 eurot;
Meremäe ANK projekt „Noored suvel liikuma“ 2 750 eurot.
Kokku toetas Eesti Noorsootöö Keskus üle Eesti 89 projekti kogusummas ligi 222 000 eurot.