FOTOD: Otepää keskväljakule antakse uus ilme

Otepää keskväljakul on alanud ehitustööd, mille raames plaanitakse linnakeskus, keskväljak ja lipuväljak välja arendada tänapäevaseks ettevõtlus- ja elukeskkonnaks.

Valla teatel renoveeritakse väljakud ning kujundatakse vaba aja veetmise võimalustega ala noortele. Projektiga elavdatakse piirkonna ettevõtlusaktiivsust, luues omakorda võimalusi uute töökohtade tekkimiseks. Projekti eesmärgiks on Otepää linnasüda muuta atraktiivseks paigaks nii ettevõtluse arendamiseks kui ka vaba aja veetmiseks.

Otepää valla eestvõtmisel algatati 2016. aastal projekt "Otepää linnakeskuse väljaarendamine", mille elluviimist rahastatakse Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetusest Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Projekti kogumaksumuseks on  1 592 350,96 eurot, millest toetuse suuruseks on kuni 1 353 498,31 eurot. Ülejäänu kaetakse Otepää valla oma- ja laenuvahenditest.

Otepää linnakeskuse arhitektuurilise lahenduse leidmiseks korraldati 2017. aastal ideekonkurss, mille võitis töö nimega "Kiirendi" Kadarik Tüür Arhitektid OÜ poolt (arhitektid Ott Kadarik, Mihkel Tüür, Mats Põllumaa, Krista Kohv). Ideekonkursi töö alusel valmis 2017. aasta lõpuks eelprojekt „Otepää keskväljaku ja lipuväljaku rekonstrueerimise eelprojekt".

Tagasi üles