R, 2.06.2023

Laulupeol lõõritab rekordarv mudilasi

BNS
Facebook Twitter
Comments
Mudilaskoor Tartu laulupeol.  Foto on illustratiivne.
Mudilaskoor Tartu laulupeol. Foto on illustratiivne. Foto: Sille Annuk

 Tallinna saabus laupäeval ligi 7000 mudilaskooride väikest lauljat, et marssida rongkäigus ja saada enda esimene laulupeokogemus. Nii suur hulk mudilasi ei ole varem üldlaulupidudel osalenud.

See sai juubelipeol võimalikuks tänu sellele, et pidu muudeti varasematega võrreldes ühe päeva võrra pikemaks. Sellest tulenevalt toimusid tantsupeo etendused neljapäeval ja reedel ning laupäeval tegid koolimajades seni ööbinud tantsijad ruumi oma maakonnast saabunud mudilastele.

Mudilaskooride liigijuhi Maret Alango sõnul on mudilaste repertuaaris olevate laulude puhul leitud puutepunkt vanema aja luuletekstide ja uuema aja helikeele vahel.

"Näiteks Siiri Siimeri ja Mihkel Veske laulus "Ilus oled, isamaa" pakub lastele avastamisrõõmu 150 aastat tagasi kirjutatud luule. Mulle tundub see igati ilus ja väärikas kummardus meie esivanemate pärandile," ütles Alango.

Valikmudilaskooride esituses kõlab pühapäevasel laulupeokontserdil esmalt Alango juhatamisel "Rõõmulaul", mille on eesti rahvaluulele kirjutanud Riho Päts ning lavaliikumise on seadnud tänavuse tantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste.

Lisaks esitavad mudilased laulupeodebüüti tegeva Vilve Maidle juhatamisel täiesti uue laulu "Naerulohkudega maailm", mille viisi on loonud Helin-Mari Arder ja sõnad Olivia Saar. Kolmanda loona kõlab Jaanika Kuusiku juhatamisel Olav Ehala ja Juhan Viidingu "Buratino laul" ning lõpetuseks esitatakse Annelii Traksi juhatamisel Siiri Siimeri ja Mihkel Veske teos "Ilus oled, isamaa".

Laulupeo "Minu arm" peakontsert algab pühapäeval kell 14 ja lõpeb orienteeruvalt kell 21.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles