VIDEOLUGU: Loosi mõisas vaadati laulupidu suurelt ekraanilt

Pühapäeval end üle mitme aja Võrumaal taas näidanud päike kuivatas pingid Loosi mõisa õuel, et nii kohalik kui kaugemalt tulnud rahvas saaks üheskoos suurelt LED-ekraanilt mõnuga jälgida tantsupeo etenduse salvestust ning seejärel juba üldlaulupeo otseülekannet.

Üle Eesti välja valitud 14 kohas sai pühapäeval vaadata laulupeo «Minu arm» kontserdi otseülekannet 15 ruutmeetri suuruselt ekraanilt. Kui enamikus maakondades toimus ühisvaatamine maakonnakeskuses, siis Võrumaal seati suur ekraan üles väikeses Loosi külas.

«Mai keskel saatis üks tuttav teate, et otsitakse laulupeo ühisvaatamise korraldajat Võrumaal,» rääkis Loosi külaelu eestvedaja Varje Kuusik. «Mina sain esimese hooga aru, et otsitakse väikest küla ja sellepärast me suure hooga kandideerisimegi.»

Laulupeo ühisvaatamise maakondades korraldas rahvakultuuri keskus koos kultuuriministeeriumi, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ning rahvusringhäälinguga. Lõuna-Eestis toimus ühisvaatamine lisaks Loosi mõisale Taagepera lossi pargis Valgamaal ja Põlva linna keskväljakul.

Tagasi üles
Back