Festival lõpeb peoga Räpinas

Peipsi järv ja selle lähiümbrus ootavad avsatamist. FOTO: Arved Breidaks

FOTO: Arved Breidaks

Eile alanud Peipsi järvefestival annab esmakordse võimaluse testida uusi jalgrattamarsruute, mis tutvustavad kohalikke turismiteenuseid ja -tooteid. 8.–14. juunini toimuvate põnevate rattamatkade raames uudistatakse lisaks Peipsimaa küladele, kirikutele ja loodusele huvitavaid turismiettevõtteid.

Kui tavapäraselt on Peipsi järvefestivali põhifookuses sadamad ja järvel toimuv, siis sel aastal üllatab festivali kaaskorraldaja Peipsi koostöö keskus külastajaid võimalusega kiigata sadamatest veidi kaugemale. Lakesperience projekti raames on välja arendatud jalgrattamatkajatele mõeldud uued marsruudid, mille eesmärgiks on luua huvilistele tõeliselt meeldejääv piirkonna külastuskogemus. Rattamatkade sari sai esmaspäeval alguse Vasknarva sadamast ning lõpeb 14. juulil Räpinas järvefestivali lõpupeoga.

Lakesperience projektijuhi Margit Säre sõnul on pidev uute marsruutide ning teenuspakettide väljaarendamine Peipsi järve äärse piirkonna elujõulisuse hoidmisel ning arendamisel igati vajalik. Kui Eesti inimene juba teab, et Peipsimaad tasub külastada kireva kultuuri, hea ja puhta toidu ning loomulikult järve enda pärast, siis kaugemate sihtpiirkondadega nagu Saksamaa tuleb veel tööd teha. Järvefestivali ajal testitavad jalgrattamarsruudid on valminud koostöös Peipsimaa turismi arenguga tegelevate ühenduste ja väikeettevõtjatega, samas arendatakse projekti raames kogemuste vahetust ka Soome, Rootsi ja Läti järvepiirkondade turismiedendajate vahel.

"Peipsimaa, mis on rikas oma looduse ja kultuuri poolest, on viljakas pinnas uute teenuste ja toodete arenguks. Siit võib igal aastal leida uusi üllatajaid ning seega tasub piirkonda sageli külastada," ütles Säre.

Tagasi üles