Maicel Uibo andis suure panuse Eesti koondise võitu Superliigal

Mati Määrits
Võidukas Eesti koondis Superliigal, paremalt teine Maicel Uibo.  Dmytro Vakulka / dirtpix.eu
Võidukas Eesti koondis Superliigal, paremalt teine Maicel Uibo. Dmytro Vakulka / dirtpix.eu Foto: Dmytro Vakulka/Eesti Kergejõustikuliit

Kümnevõistluses teiseks tulnud põlvalasel Maicel Uibol on suur roll selles, et Eesti koondis võitis Ukrainas Lutskis peetud mitmevõistluse võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused ehk Superliiga.

Viimast korda toimunud Superliiga võitnud Eesti kogus 39 959 punkti, 39 560 ja 39 433 punktiga järgnesid vastavalt Valgevene ja Suurbritannia. Uibo tuli 8181 punktiga kümnevõistluses teiseks, jäädes alla 8237 punkti kogunud valgevenelasele Vitali Žukile. Kolmas oli hispaanlane Jorge Ureña 8073 punktiga, andis teada Eesti Kergejõustikuliit.

Eestil oli esimese päeva järel liidrina koos 22 013 punkti, järgnesid 21 792 punkti kogunud Suurbritannia ja 21 767 punkti kogunud Ukraina. Teisel päeval tabas aga koondist tagasilöök, kui Grit Šadeiko pidi võistluse vigastuse tõttu katkestama. Vahepeal anti esikoht ka käest. Võistkondlikku arvestusse läksid iga koondise kolme parema mehe ja kolme naise tulemused.

Ilusa võistluse tegi Kristjan Rosenberg, kes juhtis avapäeva järel kümnevõistlust 4263 punktiga ja kogus lõpuks isiklikku rekordit tähistavad 8033 punkti ning tuli neljandaks. Alavõidu sai ta kõrgushüppes, kus ületas 2.16.

Viie ala järel seitsmendat positsiooni hoidnud Janek Õiglane lõpetas viiendal kohal, punkte teenis ta 7996. Isiklik rekord sündis 110 meetri tõkkejooksus, kus sportlane sai kirja aja 14,46, alavõidu sai ta odaviskes 70.61ga. Avapäeva 19. kohal lõpetanud Risto Lillemets kerkis lõpuks 16. positsioonile 7382 punktiga.

Maicel Uibo tulemused olid järgmised: 100 meetri jooks 11,26; kaugushüpe 6.99; kuulitõuge 14.23; kõrgushüpe 2.13; 400 meetri jooks 51,04; 110 m tõkkejooks 14,65; kettaheide 45.27; teivashüpe 5.30; odavise 63.05 ning 1500 meetri jooks 4.40,03.

Naistest võitis juba avapäeva järel esimeseks kerkinud ukrainlanna Daryna Sloboda 6165 punktiga. Esimese päeva järel 3386 punktiga seitsmendal kohal olnud Grit Šadeiko oli sunnitud vigastuse tõttu võistluse katkestama ja kaugushüppes enam starti ei tulnud. Mari Klaup-McColl lõpetas parima eestlannana 12. positsioonil (5477 punkti), alavõit tuli odaviskes tulemusega 50.05. Hanna-Mai Vaikla lõpetas 5168 punkti ja 25. kohaga, Kristella Jurkatamm oli 5104 punktiga 27. lepm